Sa utakmice (foto: SportZDK)

Foto: Čelik – Crikvenica 4:2 – Nakon dva remija u prvoj fazi priprema, protiv Viteza i Žepča, nogometaši Čelika danas su u Crikvenici upisali i prvu pobjedu. Nakon 90 minuta otvorene i dinamične igre po sunčanom vremenu Zeničani su protiv domaće Crikvenice koja se takmiči u trećem rangu slavili sa 4:2.

Poveo je Čelik golom Semira Bajrakterević. Domaćin je do odmora poravnao preko Buršića. Ipak u nastavku “crveno – crni” igraju ofanzivnije i golovima Emira Jusića, Mahira Karića i Anela Dedića dolaze do sigurnog trijumfa – 4:2.

Šef stručnog štaba Elvedin Beganović na teren je izveo početnih 11 igrača: A. Adilović, Goran Popović, Kojić, Jusić, Đidić, Hećo, Bajaktarvić, Dedić, Karić, Selimović, Salčinović. U nastavku su priliku i ostali igrači: Bukvić, Vehabović, Pezer, Grahovac, Bureković, Šabanović, H. Adilović, Duraković, Imamović, Heco.

U današnjoj utakmici zbog povreda nisu nastupali Marin Popović (lom prsta) i Zlatko Kazazić. Narednu provjeru Čelik ima u ponedjeljak, a protivnik je Hrvatski Dragovoljac. (SportZDK)