Dva poraza Čelikovih omladinaca u Jajcu

Dva poraza Čelikovih omladinaca – Odigrano je 1. kolo Omladinske Premijer nogometne lige BiH u novoj sezoni 2016/2017, prva sezona sa 12 klubova umjesto dosadašnjih 16. Uokviru 1. kola obje selekcije NK Čelik (juniori i kadeti)  igrali su gostujuće utakmice protiv vršnjaka NK Metalleghe BSI iz Jajca. Utakmice su igrane na gradskom stadionu „Mračaj“ pred oko 100 gledalaca. Nažalost, obje selekcije Čelika, juniori i kadeti poražene su identičnim rezultatom od 1:3. Kuriozitet je da je i seniorska ekipa Čelika u proteklu subotu poražena identičnim rezultatom 1:3 od istog protivnika u Zenici na Bilinom polju, uokviru 1.kola BHT Premijer lige BiH.

JUNIORI
NK METALLEGHE BSI – NK ČELIK  3:1 (0:1);
Juniori Čelika su poveli sa 1:0 u 43.minuti preko Amara Šišića, ali su domaći nogometaši Metalleghea uspjeli preokrenuti rezultat u 2.poluvremenu za konačnih 3:1.

Anel Lemeš

60′

13

Amar Šišić

43′

9

Emir Mekić

2

Gabrijel Popović

8

Marin Milanović

46′

5

Adi Bajramović

78′

Nudžeim Imamović

46′

33

Elvir Trako

Izmjene

10

Benjamin Sagdati

60′

16

Edvin Jahić

46′

17

Tarik Talić

78′

15

Eldar Sivac

65′

7

Kerim Durmić

46′

KADETI
NK METALLEGHE BSI  – NK ČELIK 3:1 (1:1)
I kadeti Čelika su došli u vođstvo od 1:0 u 18.minuti preko Adnana Kalabića, ali su domaći uspjeli izjednačiti u 24.minuti, da bi u drugom poluvremenu kadeti Metalleghea postigli još dva gola za konačnu pobjedu od 3:1. U 73.minuti crveni karton je dobio Adem Begić iz ekipe Čelika.