Zeničanke poražene u Beogradu

U 12. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), grupa „B“, za sezonu 2014/2015, košarkašice Čelika gostovale su u Beogradu kod ekipe Radivoj Korać. Pobjedila je domaća ekipa R.Korać. REZULTAT: ŽKK RADIVOJ KORAĆ – KŽK ČELIK 83:68 (21:18), (19:22), (22:9), (21:19); Početak u 18:00 sati; Dvorana Sport Eko; Gledalaca: 100 ; Sudije: Holjevac, Tresoglavić i Katić, delegat Milosavljević Blažić.

Sastav KŽK Čelik: Jasmina Bigović 16, Maida Rahmanović 4, Anida Ćorović 3, Nedžla Kovačević, Aida Kalušić 13, Almina Ćehajić 2, Jelena Prvulović 5, Irma Rahmanović 4, Nataša Popović 21. (Trener Slobodan Kecman);

Najefikasnije kod Čelika bile su: Nataša Popović (21), Jasmina Bigović (16), Aida Kalušić (13) poena;
Kod Radivoj Koraća najefikasnije: S.Mandić (18), T.Kapor (15), I.Brajković (14) poena;

U prvoj dionici domaće košarkašice Radivoj Korać imalu su, gotovo, stalno vođstvo od 1 do 4 poena. Gošće imaju samo jedno vođstvo u ovoj dionici i to od 7:9 u 5.minuti. Dionica završava 21:18 za domaće, a u ovoj dionici Nataša Popović je postigla 7 poena. Drugu dionicu bolje otvaraju domaće i idu na + 9 poena (29:20). Gošće se „bude“ i smanjuju na 29:27. U 18.minuti rezultat je 33:33, a u 19. je novo vođstvo Čelika (33:35). Ova dionica završava trojkom Jasmine Bigović za neriješen rezultat na poluvremenu (40:40), odnosno drugu dionicu dobile su Zeničanke sa + 3 poena (19:22). U prvom poluvremenu najefikasnije su bile Nataša Popović (13) i Jasmina Bigović (11) poena. Kod domaćih istakla se S.Mandić sa 13 poena u prvoj polovini utakmice. Treću četvrtinu bolje otvaraju domaće i imaju vođstvo od 45:40. Jasmina Bigović smanjuje na 45:43, a onda domaće prave seruju od 13:0 i odlaze na +15 poena (58:43). Ovu četvrtinu domaće dobivaju sa 22:9, odnosno na kraju treće četvrtine utakmice je +13 za domaće (62:49).

U šestoj minuti zadnje dionice je +19 poena za domaće (70:51). Gošće postižu samo dva poena za 5 minuta. Do kraja utakmice košarkašice Radivoj Koraća rutinski održavaju prednost za sigurnu pobjedu od +15 poena i konačnih 83:68. Kod Čelika u igru nije ulazila Nedžla Kovačević, dok je Almina Ćehajić u igri provela zadnjih 2,37 minuta, postigla 2 poena i zabilježila 3 skoka. Ovim porazom Zeničanke se nisu uspjele revanširati Beograđankama za jesenji poraz u Zenici u prvom dijelu sezone od 62:63. U narednom, 13. kolu, u srijedu 04.02.2015.god. košarkašice Čelika će biti domaćini ekipi Badela 1862 iz Skoplja.