Zapaženi nastupi mladih atletičara AK Zenica na bh. Prvenstvu u Sarajevu

Zapaženi nastupi mladih atletičara AK Zenica na bh. Prvenstvu u Sarajevu – Protekle nedjelje Atletski klub Sarajevo bio je domaćin Državnog prvenstva u atletici za dječake i djevojčice. Na prvenstvu je nastupio i Atletski klub Zenica sa 25 takmičara, od kojih je osam nastupilo van konkurencije.

U takmičarskom dijelu druga mjesta i srebrene medalje osvojili su: Muhamed Čančar u disciplini disk i kugla i Adna Hodžić u koplju. Treća mjesta i bronzane medalje osvojili su Irna Kapković u skoku u dalj, Zerina Sivac u trci  na 600 m, Ema Mangić na 2.000 m. Ostali takmičari plasirali su se od 4 mjesta i niže.

Evo svih rezultata u takmičarskom dijelu, koje su nam dostavili iz AK Zenica:

– ČANČAR MUHAMED – DISK – 33.64 m  (2. mjesto)

– HOĐIĆ ADNA – KOPLJE – 26.58 m (2. mj.)

– KAPKOVIĆ  IRNA – DALJ – 4.65 m  (3. mjesto)

– ČANČAR MUHAMED – KUGLA – 11.53  (3 mj.)

– SIVAC ZERINA – 600 m-1:47,94 (3 mjesto)

– MANGIĆ  EMA – 2.000 m– 8:07,53 (3. mjesto)

–  KAPKOVIĆ  IRNA – VIS – 1.35 m  (4. mjesto)

– SMRIKO  ILHANA – 300 m– 45.84 – (5. mjesto)

– 4 X 100 (Ž) – (ČAJDRIĆ- DORIĆ- SMRIKO-SIVAC ) -57.06 (5. mjesto)

– ČAJDRIĆ  NEJRA – 100 PR. – 19.72 (6. mjesto)

– MUJEZINOVIĆ  ERMIN – 2.000 m– 7:41,63 (6. mjesto)

– KAVAZ INESS – KUGLA – 6.98 m – (7. mjesto)

– SELIMOVIĆ  SAJRA – VIS – 1.15 m (4. mjesto)

– DIZDAREVIĆ  DARIJA – DALJ – 3.79  m (10. mjesto)

– SELIMOVIĆ SAJRA – DALJ – 3.72  m (12.mjesto)

– OMANOVIĆ  AZRA – 300 m – 48.98 (13. mjesto)

– DORIĆ  SARA – 300 m– 50.50 (15. mjesto)

– ČAJDRIĆ NEJRA – 100 m – 15.03 (29. mjesto)

Osam zeničkih, nešto starijih atletičara, nastupilo je van konkurencije i prvenstvo im je poslužilo kao priprema za naredna takmičenja. Donosimo njihove rezultate: