Vrijedna gostujuća pobjeda košarkašica Čelika u Mostaru protiv ekipe ŽKK „Zrinjski 2010“

Vrijedna gostujuća pobjeda košarkašica Čelika u Mostaru protiv ekipe ŽKK „Zrinjski 2010“ – Igrano u SD „Bijeli brijeg“ pred oko 150 gledalaca. Početak u 18 sati.

U utakmici 16. kola bh. košarkaške Lige 12 za sezonu 2023/2024, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK „Zrinjski 2010“ u Mostaru. Zasluženu pobjedu u ovom susretu ostvarila je gostujuća ekipa Čelika BH Telecom iz Zenice.

Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama: ŽKK „Zrinjski 2010“ – KŽK Čelik BHT 67:81 (20:19), (9:19), (26:21), (12:22);

Sastav ekipe KŽK Čelik BHT, poeni: Amna Isaković (cap) 13, Sanja Radulović 3, Marina Ristić 7, Ajla Selimović 11, Marija Stojiljković 14, Ema Mačkić, Lamija Talić, Merjem Halač, Emana Pašalić, Zerina Kadić 18, Berina Mustafica 15. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Dvocifrene u ekipi Čelika bile su Zerina Kadić sa 18, Berina Mustafica 15, Marija Stojiljković 14, Amna Isaković 13 i Ajla Selimović 11 poena.

Kod Zrinjskog najefikasnije Katarina Mihalj 28, Katja Bakalar 15 i Sara Herceg 10 poena.

Tok utakmice:

U prvoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vođstvu nakon početnog vođstva Čelika od 2:6 i 5:8. Završilo je minimalnim vođstvom domaćih od 20:19.

Drugu četvrtinu uvjerljivu su dobile gostujuće košarkašice Čelika sa 9:19, pa je na poluvremenu 29:38 za Čelik. Treću četvrtinu bolje su odigrale domaće košarkašice Zrinjskog, pa su u jednom trenutku smanjile vođstvo Čelika na minus tri poena (50:53), a nakon treće četvrtine rezultat je 55:59 za Zeničanke.

Treću četvrtinu dobile su domaće košarkašice sa 26:21.

U posljednjoj četvrtini najbolja igra košarkašica Čelika, koju su dobile sa 12:22, za konačnih i zasluženih plus 14 poena (67:81) za Čelik. U finišu utakmice trenerica Čelika, Aida Kalušić, dala je priliku da nastupe i igračice sa manjom minutažom.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču.

KŽK Čelik BH Telecom sada je na omjeru od 13 pobjeda i tri poraza, 29 bodova.

U narednom, 17.kolu košarkašice KŽK Čelik su domaćini ekipi ŽKK Kozara iz Bosanske Gradiške.