Uvjerljiva pobjeda košarkašica KK Jumper u Areni protiv Leotara

U utakmici 16. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper bile su večeras, 17.2.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK „Leotar 03“. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 19 sati, pred oko 250 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper i ŽKK „Leotar 03“, zasluženu i uvjerljivu pobjedu u ovom meču ostvarile su domaće košarkašice Jumpera.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: KK JUMPER – ŽKK „LEOTAR 03“ 85:66 (23:14), (18:12), (25:18), (19:22);

Glavni sudija Hasan Bajgorić, sudija 1 Dženan Hasić, sudija 2 Elvir Mujčić, delegat Zoran Marković.

Sastav ekipe KK Jumper, poeni: Emira Šehić (cap), Amna Kahrić 21, Elma Feukić 10, Kanita Smajić 7, Aleksandra Begenešić 11, Almedina Ahmić, Lamija Bilić 5, Adna Omerdić 24, Jelena Kapisoda 3, Sajra Huskanović, Ines Podojak 2, Hena Krehić 2. (Trener Eldar Durmić, pomoćni trener Vedran Kulalić).

Dvocifrene kod ekipe KK Jumper: Adna Omerdić 24, Amna Kahrić 21, Aleksandra Begenešić 11 i Elma Feukić 10 poena. U redovima ŽKK „Leotar 03“ najefikasnije Jovana Milaković 23 i Anđela Lalović 20 poena.

Večeras smo u zeničkoj ljepotici Areni „Husejin Smajlović“ gledali veoma interesantnu košarkašku utakmicu između domaće ekipe KK Jumper i gošći iz Trebinja, ekipe „Leotar 03“.

Prve tri četvrtine večerašnje utakmice dobile su domaće košarkašice.

Prva četvrtina je završena sa 23:14, a druga 18:12 za Jumper, pa je na poluvremenu 41:26.

Treću četvrtinu, ponovo, dobijaju košarkašice Jumpera sa 25:18 i povećavaju prednost na 66:44. Posljednju četvrtinu dobile su gošće iz Trebinja, 19:22, pa je konačan rezultat 85:66, uvjerljivih i potpuno zasluženih za Jumper.

Trener Durmić je dosta rotirao u večerašnjoj utakmici i sve košarkašice su dobile pristojnu minutažu za nastup.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču.

KK Jumper je sada na omjeru od 11 pobjeda, 5 poraza, 27 bodova.

U narednom, 17.kolu košarkašice KK Jumper gostuju kod ekipe ŽKK Jedinstvo iz Tuzle.