Vrijedna gostujuća pobjeda košarkašica Čelika u Banovićima

U utakmici 8. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom (BHT) bile su večeras, 09.12.2023.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK RMU Banovići.

Igrano u SD Banovići, početak u 17,30 sati.

Zasluženu i vrijednu pobjedu, u susretu nekadašnjih višestrukih prvakinja BiH, ostvarila je gostujuća ekipa Čelika BH Telecom.

Konačan rezultat i po četvrtinama:

ŽKK RMU BANOVIĆI – KŽK ČELIK BH TELECOM 76:92 (17:19), (15:27), (20:14), (24:32);

Sudije su bili Hasan Bajgorić, Seid Nožinović i Faris Džampo, a delegat je bio Damir Kunosić;

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni, najviše skokova:

Ema Mačkić 4, Amna Isaković (cap) 3, Sanja Radulović 9, Sara Heljić 20 poena + 17 skokova, Ajla Selimović 24, Emina Zukić 3, Emana Pašalić, Merjem Halač, Zerina Kadić 5, Berina Mustafica 24.

(Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović i Berina Mustafica po 24 i Sara Heljić sa 20 poena.

Kod Banovića najefikasnije Ena Šehović sa 24 i Ajla Ikanović 17 poena.

Tok utakmice:

Kroz prvu četvrtinu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a završilo je 17:19 za Čelik. U drugoj četvrtini mnogo bolja igra Zeničanki što je rezultiralo i sa većom prednošću. Ova četvrtina je završena sa 15:27 za Čelik, pa je na poluvremenu 32:46 za gošće iz Zenice.

U prvim minutama treće četvrtine je plus 21 poen za Čelik (32:53), ali u nastavku četvrtine domaće su odigrale puno bolje, dobile ovu četvrtinu sa 20:14, pa je rezultat na kraju treće četvrtine 52:60 za Čelik.

Domaće su zaprijetile u posljednjoj četvrtini i približile se, u nekoliko navrata, na minus pet poena (64:69, 66:71, 68:73), ali su košarkašice Čelika konsolidovale svoje redove i ponovo, do kraja, povečale prednost.

Na kraju je završilo sa 16 poena prednosti (76:92) za zenički KŽK Čelik BH Telecom.

Utakmica je završila pogotkom za tri poena mlade nade Čelika, Emine Zukić, u posljednjoj sekundi utakmice.

Double-double učinak u ekipi Čelika imala je Sara Heljić sa 20 poena 17 skokova i 8 asistencija, indeks korisnosti 37.

KŽK Čelik BH Telecom je sada na omjeru od sedam pobjeda i jedan poraz, 15 bodova.

U narednom 9.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK Orlovi iz Banja Luke, lideru na tabeli.