Vrijedna gostujuća pobjeda košarkaša OKK Čelik WWIN

Uokviru 8.kola A2 lige – regija Jug, večeras, 09.12.2023.godine, odigrana je prvenstvena košarkaška između KK “Akademija J&A”iz Blagaja i OKK “Čelik” WWIN iz Zenice. Utakmica je odigrana u Mostaru, USRC „Midhat Hujdur-Hujka“.

Vrijednu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa zeničkog Čelika WWIN.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama

KK “Akademija J&A” – OKK “Čelik” WWIN 81:84 (33:23), (20:22), (17:20), (11:19);

Sastav ekipe OKK Čelik WWIN i strijelci:

Asmir Đananović (cap) 30, Tarik Huseinbegović, Ajdin Zejnirović 12, Adin Terzić 21, Leon Šendula, Anel Selimagić, Hamza Begagić 6, Meša Ekinović 2, Dani Bilić 13. (Trener Admir Hasić);

Najefikasniji kod Čelika: kapiten Asmir Đananović sa 30, Adin Terzić 21, Dani Bilić 13 i Ajdin Zejnirović 12 poena.

Sve koševe za Akademiju su postigli Demić 21, Avdić 20, Eminović 20, Plosko 19 i Jugo 1 poen.

Prvu četvrtinu, nakon stalnog vođstva, dobila je domaća ekipa Akademije sa 33:23. U drugoj četvrtini izjednačenija utakmica po rezultatu, 20:22 za goste iz Zenice, Čelik, pa je na poluvremenu 53:45 za domaće.

Treću četvrtinu, ponovo, dobija Čelik sa 17:20, te je nakon tri četvrtine utakmice pet poena prednosti za domaće, 70:65.

U prvim minutama posljednje četvrtine Zeničani stižu i prestižu vođstvo domaćih, te prednost više nisu ispuštali do kraja utakmice. Ova četvrtina je bila 11:19 za Čelik za konačnih 81:84 za Zeničane.

OKK Čelik WWIN je sada na omjeru od tri pobjede i pet poraza u osam odigranih utakmica.