U utakmici 8. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper bile su večeras, 08.12.2023.godine, domaćini ekipi ŽKK Play Off iz Sarajeva. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 18 sati, pred oko 350 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper i ŽKK Play Off, a zasluženu pobjedu u ovom derbi meču ostvarile su domaće košarkašice KK Jumper.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: KK JUMPER – ŽKK PLAY OFF 60:58 (17:10), (12:17), (17:15), (14:16);

Službena lica na utakmici su bili: Glavni sudija Ernad Karović, sudija 1 Dženan Hasić, sudija 2 Amer Bambur, delegat Nadija Pelja-Baručija.

Sastav ekipe KK Jumper, poeni: Amna Kahrić 17, Elma Feukić 16, Jelena Kapisoda 5, Kanita Smajić, Aleksandra Begenešić 8 poena + 20 skokova, Emira Šehić (cap), Hana Đuherić, Lamija Bilić, Adna Omerdić 11, Sajra Huskanović 3, Ines Podojak, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pomoćni treneri Vedran Kulalić).

Najefikasnije kod KK Jumper Amna Kahrić sa 17, Elma Feukić 16 i Adna Omerdić 11 poena. U redovima ŽKK Play Off prvi strijelci su bile Azra Nikšić sa 14 i Berina Tekač 10 poena.

Večeras smo u zeničkoj ljepotici Areni „Husjin Smajlović“ gledali veoma interesantnu košarkašku utakmicu između domaće ekipe KK Jumper i gošći iz Sarajeva, ŽKK Play Off. U vrlo neizvjesnoj završnici bolje su se snašle domaće košarkašice Jumpera, koje su i bile u vođstvu gotovu cijelu utakmicu. Gošće su imale samo početno vođstvo od 0:2 i 48:50 na pet minuta do kraja utakmice.

Prvu četvrtinu dobile su domaće košarkašice sa sigurnih 17:10. Drugu četvrtinu bolje su odigrale gošće, te su ovu četvrtinu rješile u svoju korist sa 12:17. Dakle, na poluvremenu je 29:27 za Jumper. Treća četvrtina je bila dosta ujednačena i nju su dobile domaće košarkašice sa 17:15, pa je na kraju treće četvrtine rezultat 46:42. U posljednjoj četvtini velika borba, gošće su preokrenule rezultat na pet minuta do kraja, 48:50. U narednih pet minuta do kraja utakmice domaće su stalno u vođstvu od jedan do četiri poena. Na 12 sekundi do kraja, rezultat je bio 60:58, lopta je kod gošći, nakon tajm-auta. Igračica gošći Dalila Slatina šutira za dva poena na četiri sekunde do kraja, promašuje, loptu hvata igračica domaćih Sajra Huskanović i to je bio kraj. Konačnih i zasluženih 60:58 za KK Jumper.

U narednom, 9.kolu košarkašice KK Jumper gostuju kod ekipe ŽKK Mladi Krajišnik iz Banja Luke. Raspored mečeva 8.kola Prvenstva BiH za košarkašice (Liga 12):