Vrijedna gostujuća pobjeda košarkaša OKK Čelik u Jablanici

Vrijedna gostujuća pobjeda košarkaša OKK Čelik u Jablanici – Košarkaši Čelika, uokviru 16.kola (peto kolo drugog dijela prvenstva) A1 Lige, bili su na gostovanju kod ekipe KK Turbina u Jablanici. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani u Jablanici. Zasluženu pobjedu ostvarila je gostujuća ekipa Čelika.

Rezultat: KK Turbina – OKK Čelik 61:73 (13:21), (19:23), (16:12), (13:17);

Sudije Jasmin Spahalić, Mirza Drežnjak, Alen Kurić, a delegat Eldin Zlomušica;

Najefikasniji kod Čelika: Armin Avdibegović 20, Ernes Mešinović 18, Adi Bambur 13, Imran Porča 12 p.;
Najviše koševa za Turbinu postigli su: Ante Čališ 21, Sanjin Kevrić 13 poena;

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 20, Bambur 13, Varupa, Mešinović 18, Alić, Fajković, Keso 7, Podojak 3, Porča 12, Karalić. (Šef struke Armel Mujaković, trener Edin Varupa);

Prve minute pripadaju domaćim, koji vode sa 5:2 i to je bilo sve što se tiče vođstva na utakmici za domaće. Čelik pravi preokret serijom od 0:10 za 5:12. Na kraju dionice je 13:21 za Zeničane. U drugoj dionici Čelik drži prednost, koja ide i do +12 poena (27:39), a na odmor se odlazi sa prednošću 12 poena za Čelik (32:44).

Treću dionicu Zeničani nastavljaju furiozno i rezultat je +18 poena (32:50) u 23.minuti. Do kraja treće dionice domaći se konsoliduju i smanjuju vođstvo Čelika na -8 poena (48:56), što je i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice.

U zadnjoj dionici domaći prilaze na 4 poena zaostatka (58:62) u 33.minuti. U ostatku ove dionice vodi se velika borba, ali u zadnjim minutama Čelik uspjeva da zadrži i poveća prednost na krilima kapitena Armina Avdibegovića, Ernesa Mešinovića i Adija Bambura na +10 poena, na 1,55 do kraja utakmice, a na kraju je završilo +12 poena za Čelik (61:73). U ovoj utakmici Čelik je igrao bez Muhameda Gaka i Ahmeta Begića.

Čelik je dobio Turbinu i jesenas u Zenici rezultatom 87:71.

Nakon 16.kola Čelik je na omjeru od 9 pobjeda i 5 poraza, 23 boda.