Visoka pobjeda kadetkinja BH Starta u Sarajevu

LIGA MLADIH KSBiH  6.KOLO – VISOKA POBJEDA KADETKINJA KK BH START U SARAJEVU. ŽKK ŽELJEZNIČAR – KK BH START 34:67 – Uokviru 6.kola Lige mladih KSBiH, sezona 2014/2015, koja se igra u organizaciji Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, danas su u Sarajevu igrale kadetske selekcije sarajevskog Željezničara i zeničkog BH Starta. Pobjedile su, ubjedljivo, Zeničanke. Rezultat: KADETKINJE (U16): KK ŽELJEZNIČAR – KK BH START  34:67 (9:21), (11:14), (2:12), (12:20);

Sastavi ekipa, postignuti poeni:

ŽKK Željezničar: Šehović, Barešić 2, Alispahić 4, Alihodžić, Delić 7, Šuvalija 4, Salihagić 14, Dubić, Čehajić, Dragolovčanin 3;

ŽKK BH Start: Ljubuškić, Horić 1, Kahrić 24, Ekinović, Mandžuka 6, Beganović, Nizamić 20, Škaljo 4, Bajramović, Halilović, Heljić 8, Kadušić 4. (Trener Eldar Durmić);

Kadetska selekcija BH Start pobjedila je u sarajeskoj Skenderiji, ubjedljivim rezultatom od 67:34, kadetsku selekciju Željezničara iz Sarajeva.

Već na početku utakmice bilo je jasno ko je bolja ekipa, tako da je tim BH Starta praktično do kraja prve četvrtine obezbijedio visoko vođstvo od  21:9 za nastavak utakmice.

U drugoj dionici bilo je 14:11 za gošće, tako da se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 35:20 za BH Start.

Pred početak zadnje dionice bilo je 47:22, a domaće su u trećoj dionici postigle samo dva poena.

I posljednja dionicaje donijela je sjajnu igru gostujuće ekipe, tako da se njihova prednost konstantno povećavala do posljednjeg minuta utakmice za konačnih 67:34 za Zeničanke.

Najefikasnija u redovima Željezničara bila je S. Salihagić, sa 14 poena i 7 skokova.

U redovima BH Starta najbolje su bile Amna Kahrić i Eni Nizamić. Kahrić je ubacila 24 poena uz 9 skokova i 3 asistencije, dok je Nizamić postigla 20 poena uz 7 skokova i 2 asistencije.

Inače, u Ligi mladih KS BiH,  Zeničko – dobojski kanton, odnosno Košarkaški savez  Zenica, kod dječaka predstavljaju ekipe OKK Čelik (juniori i kadeti),  KK Abeceda Zenica (pioniri), te ženska kadetska selekcija BH Starta kod djevojčica.