2.KOLO „LIGE 6“ ZA PRVAKA BIH. POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA U DERBIJU. KŽK ČELIK – ŽKK PLAY OFF HAPPY 72:66 . Gradska Arena u Zenici; Početak u 18:00 sati; Gledalaca: oko 400. Sudije: Bojan Jovanić, Saša Babić i Miljan Šobot (svi iz Banja Luke); delegat: Milan Plavšić (Doboj). Uokviru 2. kola „Lige 6“ za prvaka BiH, sezona 2014/2015, večeras su u Zenici igrale košarkašice KŽK Čelik i ŽKK play off Happy iz Sarajeva. U derbiju kola zasluženo su pobjedile košarkašice Čelika.

REZULTAT: ČELIK – PLAY OFF HAPPY 72:66 (27:24), (19:12), (16:18), (10:12);
Sastavi ekipa, postignuti poeni:
ČELIK: Miljana Džombeta 4, Jasmina Bigović, Maida Rahmanović DNP, Anida Ćorović, Nedžla Kovačević DNP, Aida Kalušić DNP, Almina Ćehajić, Jelena Prvulović 13, Irma Rahmanović 22, Nataša Popović 20, Aldijana Iriškić 6, Jelena Jovanović 7; (Trener Slobodan Kecman, pomoćni treneri Almir Šišić i Amra Mehmedić);
PLAY OFF HAPPY: Galušić, Babić, Džinić 16, Delić Nikolina 3, Čeremidžić DNP, Starčević DNP, Marković, Delić Anđela 20, Radosavljević DNP, Ćato, Džebo 18. (Trener Goran Lojo);

Najefikasnije kod Čelika bile su: Irma Rahmanović (double-double učinak, 22 poena + 15 skokova), Nataša Popović 20 i Jelena Prvulović 13 poena.
Kod Play offa najefikasnije: Anđela Delić 20, Nikolina Džebo 18 iMarina Džinić 16 poena.

U derbiju 2.kola zaslužena pobjeda košarkašica Čelika, što su i u svojim izjavama na pressu nakon utakmice izjavili trener gostiju Goran Lojo i domaćih, Slobodan Kecman.
U prvoj četvrtini nezadrživa je bila centar Čelika Nataša Popović, koju su u kasnijim periodima udvajale, te je njen učinak, iza toga, bio nešto slabiji. U ovom periodu gošće su uspjele samo jednom da povedu sa 23:24.
Drugu četvrtinu bolje otvaraju gošće i prelaze u vođstvo od 5 poena (31:36). Od ovog rezultata domaće prave seriju od 15:0 i do kraja prvog poluvremena rezultat je +10 poena za Čelik (46:36).
U četvrtoj minuti treće dionice domaće prave i najveću razliku od + 14 poena (54:40) i (56:42). Do kraja ovog perioda gošće smanjuju na -8 poena (62:54).
Zadnju dionicu ponovo bolje otvaraju gošće, dolaze na – 4 poena (62:58) i imale su nakon toga i dva bacanja, koje su oba promašile, te je rezultat ostao nepromjenjen. Na 1,31 minut do kraja rezultat je glasio 71:62.
U zadnjoj minuti gošće smanjuju na pristojnih – 6 poena (72:66), što je i konačan rezultat ovog derbija.
Čelik je u ovoj utakmici bio lišen usluga kapitena Aide Kalušić, koja se povrijedila u prošloj utakmici protiv Rudara, te i Maide Rahmanović zbog povrede od ranije.
Na pressu nakon utakmice prisutnim su se obratili: Aldijana Iriškić, košarkašica Čelika, te treneri Goran Lojo (Play off) i Slobodan Kecman (Čelik). Svi su složni u izjavama da je utakmica bila teška, pravi derbi i po njihovom mišljenju, igrala su dva najozbiljnija kandidata za prvaka BiH.
Trener Lojo je čestitao Čeliku na zasluženoj pobjedi, ali je zadovoljan što su izgubili sa malom razlikom.
Trener domaćih je čestitao svojim igračicama na pobjedi, ali žali za što nije ostvarena ubjedljivija pobjeda, jer ovi timovi igraju i utakmicu u 7.kolu u Sarajevu. Istakao je padove u igri kod svoje ekipe, što je rezultiralo sa malom prednošću za „revanš“ u Sarajevu. Ovaj rezultat obradovao sve u ekipi Play Offa, jer hrabra igra koja je pokazana u Zenici, kao i rezultat koji tome svjedoči u prilog, Play Offu daje dobre šanse da dobrom partijom u Sarajevu protiv Čelika osvoji titulu prvaka BiH.

Parovi 2. kola ženske košarkaške „Lige 6“ za prvaka Bosne i Hercegovine:
Čelik – Play off Happy 72:66
Orlovi – Jedinstvo BHT 63:69 (Melisa Brčaninović-Jedinstvo 33 poena +11 skokova);