Visoka gostujuća pobjeda košarkaša Čelika u komšijskom derbiju, Kakanj „zaleđen“ na minus 35

Visoka gostujuća pobjeda košarkaša Čelika u komšijskom derbiju, Kakanj „zaleđen“ na minus 35- Nakon reprezentativne pauze, 19. kolom, nastavljeno je bh.Prvenstvo za košarkaše, sezona 2020/2021. Košarkaši OKK Čelik bili su na gostovanju, u komšijskom derbiju, u Kaknju. Utakmica je odigrana u SD u Kaknju bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu.

Visoku i zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarili su gostujući košarkaši Čelika iz Zenice.

Konačan rezultat:

KK Kakanj – OKK Čelik 58:93  (13:12), (17:28), (21:27), (7:26);

Sudije su bili Nermin Nikšić, Hrvoje Čavar i Maid Lasetović, a delegat Miljenko Matković.

Sastav ekipe Čelik i poeni:

Benjamin Bajramović 4, Anes Podojak 4, Haris Ćurevac 12, Haris Delalić 26, Milivoje Božović 21 poen + 13 skokova, Ermin Dedić, Armin Avdibegović (cap) 3, Srđan Gavrić 11, Ranko Križanović, Namik Varupa, Meris Bečirović 12, Kristijan Tomić. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Haris Delalić 26, Milivoje Božović 21, Meris Bečirović 12 i Srđan Gavrić 11 poena.

Kod ekipe Kakanj najbolji su bili Miloš Pajović sa 20 i Imran Fazlić sa 14 poena i 10 skokova.

Kroz prvu četvrtinu Čelik je, gotovo, cijelo vrijeme imao vođstvo od dva, tri poena, ali su domaći u finišu preokrenuli, prvo na 11:9 i na kraju 13:12.

Drugu četvrtinu Čelik otvara serijom od 7:0 za vođstvo od 13:19. Uzvraćaju domaći sredinom četvrtine mini serijom od 6:0 za vođstvo od 30:27. U zadnje tri minute druge četvrtine Zeničani prave seriju od 0:13 i rezultat na kraju prvog poluvremena je 30:40 za Čelik.

U prvom poluvremenu kod Kakanjaca prvi strijelac je bio Miloš Pajović sa 16 poena, a kod Zeničana, reprezentativac Haris Delalić sa 12 postignutih poena..

Kroz treću četvrtinu Čelik održava vođstvo i povećava ga u finišu treće četvrtine na plus 16 poena, za rezultat na kraju tri četvrtine utakmice, 51:67.

U zadnjoj četvrtini totalna dominacija Čelika i rezultat u ovoj četvrtini 7:26 za goste iz Zenice, za konačan rezultat od plus 35 poena, 58:93.

Ovo je jedanaesta pobjeda košarkaša Čelika u tekućem prvenstvu, šesta pobjeda u nizu, uz šest poraza.

U sljedećem 20. kolu košarkaši Čelika su domaćini ekipi KK Bosna Royal iz Sarajeva.