Poraz košarkašica zeničkog KK Jumper od Mladog Krajišnika u Areni

Poraz košarkašica zeničkog KK Jumper od Mladog Krajišnika u Areni- Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 20 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 20. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper su bile domaćini ekipi ŽKK Mladi Krajišnik iz Banja Luke. Pobjedu u ovom meču ostvarila je favorizovana ekipa Mladog Krajišnika

Rezultat: KK Jumper – ŽKK Mladi Krajišnik 71:79  (15:16), (23:25), (14:17), (19:21);

Sudije su bili: Nadija Pelja Baručija, Dženan Hasić i Ivan Jurić, a delegat Adis Delić.

Sastav ekipe KK Jumper, poeni:

Farah Đuherić 5, Amna Kahrić (cap) 12, Amila Kahriman 10, Amna Isaković 24, Arduana Delić, Dalila Bilić 7, Suana Bašić 2, Amila Kozica 2, Adna Omerdić 9, Hana Đuherić, Lamija Kahriman.  (Trener Vedran Kulalić, pom.trener Almir Omerčević);

Najefikasnije kod Jumpera: Amna Isaković 24, Amna Kahrić 12 i Amila Kahriman 10 poena.

Koševe za Mladi Krajišnik postigle su: Nataša Tomašević 17 p.+ 11 skokova, Gorana Kondić 14 i  Anđela Šipka 13 poena.

Košarkašice Jumpera nisu uspjele da se revanširaju Banjalučankama za poraz u prvom dijelu prvenstva, ali su uspjele da pruže snažan otpor jakoj ekipi Mladog K.

U prvoj četvrtini domaće košarkašice Jumpera su, gotovo, cijelo vrijeme imale vođstvo, ali su gošće u zadnjem napadu preokrenule rezultat u svoju korist, 15:16.

Kroz drugu četvrtinu gošče su u vođstvu od rezultata 25:26 do kraja četvrtine. Imale su i sedam poena prednosti, 32:37, ali su domaće smanjile na tri poena zaostatka na kraju prvog poluvremena (38:41). I drugu četvrtinu dobile su gošće sa 23:25.

U trećoj četvrtini bilježimo seriju Jumpera od 7:0 na početku za rezultat 45:41, a zatim seriju gošći i rezultat je 47:52. Slijedi rezultat 50:52 i opet serija gošći od 0:6 (50:58). Na kraju treće četvrtine je 52:58 za gošće.

Sredinom zadnje četvrtine gošće iz Banja Luke idu na plus 15 poena (60:75), ali domaće u zadnjim minutama prave seriju od 11:2 i smanjuju visoko vođstvo Mladog Krajišnika na zaostatak od osam poena i za konačnih 71:79.

U narednom 21.kolu košarkašice Jumpera su domaćini ekipi Play Off iz Sarajeva.

-Košarkašice Čelika, uokviru iste bh. lige već su ranije, 18.februara, odigrale utakmicu iz 20.kola protiv aktuelnog prvaka RMU Banovići i gostima i poražene su sa 76:58. O ovome smo objavili na linku: https://www.zenicablog.com/poraz-kosarkasica-celika-u-banovicima/ .

U narednom 21.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi Feniks iz Banja Luke.