Visok poraz OKK Čelik u Bileći

Uokviru 16. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, novi prvoligaš, zenički OKK Čelik bio je gost u Bileći kod ekipe KK HEO. Košarkaši KK HEO bili su uspješniji i ostvarili su šestu pobjedu u prvenstvu BiH u borbi sa direktnim konkerentom sa opstanak, zeničkim Čelikom. Zeničani su upisali dvanaesti prvenstveni poraz u ovoj sezoni uz četiri pobjede.

REZULTAT: KK HEO – OKK ČELIK 89:62 (19:13), (19:23), (23:8), (28:18);

Prvi strijelci kod Čelika: Dino Hodžić (20), Ivan Opačak (13) poena Najefikasniji kod ekipe HEO: D.Negovanović (20), N.Bratić (15), Ž.Jovanović (14) poena;

Utakmica je otvorena poenima Tomča Sokolova za 0:2, a uzvračaju domaći i vode sa 5:2. Zatim se igra koš za koš do rezultata 11:10. Sada domaći prave seriju od 8:0 i idu na 19:10. Na kraju prve dionice je 19:13 za domaće, koji u prvim minutama druge dionice drže prednost od 5-7 poena. Od četvrte minute druge dionice Zeničani hvataju priključak i dobivaju ovu dionicu sa 19:23, tj. na poluvrijeme se odlazi sa prednošću domaćih od 2 poena (38:36). Najefikasniji kod Čelika u prvom poluvremenu bili su Dino Hodžić sa 12 i Ivan Opačak sa 9 poena. Drugu četvrtinu za Čelik je odigrao novo pojačanje, centar Ivan Božić i postigao 4 poena. U prvih šest minuta treće dionice igra Čelika se raspada i rezultat u tom periodu je 4:21 (59:40), što je nagovjestilo sigurnu pobjedu domaćih. Tako nije izgledalo nakon prve dvije četvrtine utakmice. Treću dionicu domaći su dobilo sa +15 poena (23:8), odnosno na kraju 3.dionice je 61:44 za domaćina. U 33. minuti utakmice već je + 22 poena za domaće (67:45). Do kraja utakmice domaći povećavaju prednost, a najveća je bila +29 poena u zadnjoj minuti utakmice (89:60), koju gosti smanjuju za 2 poena za konačnih i zasluženih + 27 poena (89:62). U zadnje dvije minute trener Muminović uveo je u igru i mlade, Mirzu Begagića, Dinu Alića i Harisa Genjca. Povratnik u redove Čelika, Dejan Mikić, proveo je u igri 13,19 minuta i nije postigao ni jedan poen.

U narednom 17.kolu Čelik ide u goste ekipi Građanskog, od kojeg je poražen u Zenici sa 61:81 u šestom kolu prvenstva.