Nakon Njemačke, BIH pobjedila i Srbiju

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je drugu pobjedu na “TBF International” turniru u turskoj Konyi. Nakon trijumfa na startu turnira nad Njemačkom, izabranici selektora Emira Halimića danas su u okviru drugog kola pobijedili Srbiju sa 67:63 (21:23, 14:19, 19:11, 13:10).

Izabranici Emira Halimića su porazili reprezentaciju Srbije rezultatom 67:63, preokretom u drugom poluvremenu.  Naime, na poluvremenu naša reprezentacija gubila je sedam razlike (35:42), ali su naši mladi Zmajevi smogli snage, došli do trijumfa i tako imamo maksimalna četiri boda u prva dva kola turnira. Srbija je odmah na startu povela sa 9:4, ali se naši momci nisu predavali. Prva četvrtina je završena rezultatom 23:21 za Srbiju. U drugoj četvrtini smo imali zaostatak od sedam poena, a rezultat je glasio 42:35. Treća četvrtina je ponudila totalno drugačiju igru. Naši momci su odigrali sjajno u odbrani, napad je postao raznovrsniji i napravili smo preokret. Vodili smo sa 54:53. Posljednja dionica je bila vrlo neizvjesna. Srbija je imala prednost rezultatom 63:60 minutu i pol do kraja meča. Ipak, Njegoš Sikiraš pogađa za minus jedan, a onda Emir Čerkezović donosi prednost od jednog poena. Bilo je 64:63. U narednom napadu Srbija je promašila, a onda je Musa realizirao bacanja i dolazimo do pobjede. Džanan Musa je ubacio 19 poena, imao po 7 skokova i 7 asistencija, dok je Njegoš Sikiraš dodao 15 poena i imao 12 skokova. Sani Čampara je ubacio 13 poena.
Sastavi ekipa, strijelci, skokovi, asistencije:
Bosna i Hercegovina: Kovačević, Stojšić (7 skokova), Bačvić, Sabljić, Burko 2, Kočić 3, Sikiraš 15 (12 skokova), Čerkezović 9 (9 skokova), Čampara 13 (5 skokova), Musa 19 (7 skokova, 7 asistencija), Mirković 2, Ovčina 4.
Srbija: Krtinić, Mišković 5, Nikolić 2, Vulikić 12, Latinović 11, Marjanović 13 (12 skokova), Matić 3, Uskoković, Pavičević 6 (5 skokova), Tadić 4, Simić, Petrušev 7.

Bosna i Hercegovina u trećem kolu u ponedjeljak igra protiv Kine (13.30).