VIDEO+FOTO: Zmajevi ubjedljivi protiv Gibraltara 5:0

VIDEO+FOTO: Zmajevi ubjedljivi protiv Gibraltara 5:0 – Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je sa 5:0 savladala Gibraltar u Zenici u okviru petog kola grupe H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Rusiji.

Vrijeme: oblačno i prohladno, gledalaca oko 12.000, temperatura +11*C.
BiH – Gibraltar 5:0 (2:0)
Strijelci: (Ibišević u 4., 43., Vršajević u 52., Višća u 56., Bičakčić u 90+3′);

Sastavi timova:
BiH: Begović, Cocalić, Bičakčić, Kolašinac (od 46.Pavlović), Vršajević (od 74.Bajić), Cimirot, Hodžić, Pjanić (od 57.Vrančić), Ibišević, Zukanović, Višća. (Selektor Mehmed Baždarević);

Gibraltar: Ibrahim, Garcia, Chipolina, R. Chipolina, Casciaro, Payas, Casciaro, Hernandez, Guilling, K. Chipolina. (Selektor Jeff Wood);

– 4.minut i poveli smo sa 1:0. Miralem Pjanić je uputio jednu dubinsku do Vedada Ibiševića, koji je iz čoška peterca uputio loptu u suprotan ugao za vođstvo.
– 11.minut, sjajna lopta Pjanića, Hodžić pred golom Gibraltara, ali brani Ibrahim.
– 19.minut, L. Casciaro je imao šansu za Gibraltar, Zukanović je izblokirao.
– Velika terenska inicijativa Zmajeva, ali i dalje je samo 1:0.
– 27.minut, Pjanić je izveo korner, Zukanović prebacuje glavom na drugu stativu, a onda Bičakčić propušta veliku šansu i šutira pored gola iz neposredne blizine.
-33.minut, izglednu šansu propušta Višća, na dodavanje Hodžića, šutirao je visoko preko gola.
Nešto mirniji tok utakmice. Imamo minimalnu prednost protiv Gibraltara, rezultat ipak nije onakav kakav su navijači očekivali.
-43.minut, 2:0, ponovo Ibišević pogađa glavom na centaršut Višće za povečanje vođstva.
-45.minut, Ibišević je umalo ostvario hat-trick, ali je njegov udarac nakon centaršuta Pjanića otišao malo pored desne stative.
-52.minut, 3:0, na ubačaj Pavlovića na drugoj stativi je Avdija Vršajević koji postiže gol.
-56.minut, 4:0, centaršut Vršajevića, a Višća pogađa razantnim udarcem sa 10-ak metra.
-68.minut, Armin Hodžić je šutirao makazicama, ali njegov udarac odlazi pored gola.
-77.minut, Hodžić šutirao pored gola gostiju.
-87.minut, gosti u šansi, ali naš golman Asmir Begović odbija loptu u polje.
-90+3′ minut, 5:0, pogodak postiže Bičakčić na dodavanje Ibiševića za konačnih 5:0.
Malo statistike, 22/2 šutevi prema golu, posjed lopte 77% – 23% u korist naše reprezentacije.
Večerašnjom pobjedom na Bilinom polju u Zenici, reprezentacija Bosne i Hercegovine je popravila gol-razliku i izjednačila se na tabeli s Grčkom, koja večeras igra u Briselu protiv Belgije.
Na klupi naše reprezentacije nije bio suspendovani selektor Mehmed Baždarević, a ekipu je vodio stručni štab na čelu sa najstarijim, Draganom Perićem.