Rekreacija

VIDEO+FOTO: U neizvjesnim utakmicama odlučeni polufinalisti Ramazanske Lige

VIDEO+FOTO: U neizvjesnim utakmicama odlučeni polufinalisti Ramazanske Lige – Ramazanska Liga je sinoć doživjela svoju ovogodišnju kulminaciju, mada nas najzanimljiviji susreti tek očekuju narednog vikenda. Veliki broj publike je “okupirao” kavez terena Turski park praveći dodatni pritisak na ekipe da pokažu najbolje što znaju. Na programu su bila četiri susreta Knock out faze 1/4 Finalai to: Pridražići – Potok, Lokvine – Gornja Gračanica, Brist – Ensar i Gornja Zenica – Nur Han.

Pridražići – Potok 2:3

Možemo slobodno reći da je prva utakmica dala možda i najviše uzbuđenja najviše zbog velikog preokreta ekipe Potok. Ali da krenemo od početka, Pridražići su zbog kompaktnije i uigranije ekipe slovili za blagog favorita, međutim iako u malo izmjenjenom sastavu Potok je trenutni viceprvak Ramazanske Lige i to ipak nosi određenu težinu. Pridražići nisu puno marili za prošlogodišnje statistike pa su poveli sa 1-0, Potok se činio malo rasijan i nisu imali sabranost u fazi napada dok su Pridražići znalački iskorištavali svoje šanse. Prije kraja prvog poluvremena, Pridražići znalački iskorištavaju još jednu priliku i podižu prednost na 2:0. Obje ekipe su otišle na odmor sa ovim rezultatom. Pridražići su kontrolisali utakmicu a Potok nije imao rješenje za napade “domaće” ekipe.

U početku drugog poluvremena, Pridražići su nastavili sa svojom igrom dok se Potok polako oslobađao i pravio sve izglednije šanse. Bolja igra Potoka je rezultirala pogotkom u drugoj polovici drugog poluvremena a 2:1 je sada već bio rezultat koji se može dostići. Pritisak Potoka je rastao a sve je to kulminiralo izjednačujućim pogotkom Potoka u posljednjim minutama susreta. Uslijedio je najzanimljiviji minut dosadašnje Ramazanske lige, kada nekih 30ak sekundi prije kraja Potok iz kontra napada postiže gol za 2:3. Tada slijedi posljednja šansa Pridražića da se spasi ispadanja u regularnom dijelu a golman Potoka sa odlučujućom odbranom ipak eliminiše taj scenarij. Uz gromoglasno navijanje publike, Potok je u nevjerovatnom preokretu savladao odličnu ekipu Pridražića. U polufinale prolazi ekipa Potok. Kompletno drugo poluvrijeme možete pogledati na Facebook live videu ovdje: https://www.facebook.com/dzliga/videos/1666755516693895/

Lokvine – G.Gračanica 4:1

Naredni susret se odigravao između prvoplasiranog iz grupe C – ekipe Lokvine i drugoplasiranog ekipe D – ekipe G.Gračanica. Još uvijek pod dojmom prve utakmice, publika je nestrpljivo iščekivala start druge utakmice četvrtine finala. Gornja Gračanica je u ovo izdanje Ramazanske Lige ušla sa bitno drugačijim sastavom nego prethodne sezone kako Ramazanske tako i Džematske lige. Sa druge strane, Lokvine su sa jakim sastavom slovile za favorita u ovom susretu, mada iz prethodne utakmice možemo vidjeti da to ne mora da znači ništa. Lokvine su ušle bolje u utakmicu i kapitalizirale su svoju prednost golom za 1:0, dosta se igralo u prvom poluvremenu sa ovim rezultatom da bi G.Gračanica postigla gol u posljednjim minutama prvog poluvremena za 1:1 koliko je i glasio rezultat prvog poluvremena. Video posljednjih minuta možete pogledati na linku Facebook live: https://www.facebook.com/dzliga/videos/1666773616692085/

Vidjevši da će trebati malo više za prolaz dalje, Lokvine u drugom poluvremenu ubacuju u višu brzinu pa tako u prvom dijelu drugog poluvremena dolaze do vodstva od 2:1. Posljednjih pet minuta susreta je obilježila ekipa Lokvina koja je svojim kvalitetom raspršila očekivanja navijača o neizvjesnoj završnici. Lokvine postižu treći i četvrti gol za konačan rezultat od 4:1 i plasman u polufinale gdje će snage odmjeriti sa ekipom Potok. Facebook live video posljednjih 5 minuta susreta možete pogledati na linku: https://www.facebook.com/dzliga/videos/1666783806691066/

Brist – Ensar 5:2

Lijeva strana žrijeba je dala polufinaliste a to su Potok i Lokvine, prelazimo na desnu stranu žrijeba gdje je prva utakmica Brist – Ensar. Ekipa Brist je najefikasnija ekipa ovogodišnjeg izdanja Ramazanske lige a Ensar, uz skromni učinak po grupama, ipak nije mogao nositi ulogu favorita u ovom susretu. Pravdajući svoju titulu najefikasnije ekipe, Brist dolazi u vodstvo od 1-0. Ensar je zatim pokušavao da izjednači rezultat ali je ofanzivnijim načinom igre dopuštao ubojite kontranapade ekipe Brist koja dolazi do vodstva od 2-0 a zatim i od 3-0. To je bio i rezultat prvog poluvremena a Facebook live video posljednjih 5 minuta prvog poluvremena možete pogledati na linku: https://www.facebook.com/dzliga/videos/1666796510023129/

Gdje je Brist stao u prvom poluvremenu, tu je i nastavio u drugom poluvremenu sa golom za sada već visokih 4:0. Izgledalo je kako se Ensar neće moći oporaviti i da će doživjeti veliki poraz. Ipak, Ensar uspijeva postići gol za 4-1 a Brist uzvraća sa 5-1. U posljednjim minutama susreta Ensar dolazi do još jednog gola i konačnog rezultata od 5:2. Brist se ovako kvalifikovao u polufinale i čeka boljeg iz narednog susreta između Gornje Zenice i Nur Hana.

G.Zenica – Nur Han 4:5

Posljednji četvrtfinalni susret je slovio za najujednačeniji sa mnogo kvaliteta na obje strane. U ovom slučaju ne možemo izabrati favorita nego čekamo da ekipe pokažu ko je u ovom trenutku bolji. Nakon početnog odmjeravanja snaga, Nur Han ofanzivnim presingom dolazi do vodstva od 0:1. Nedugo zatim Nur Han uspijeva doći i do 0:2 a G.Zenica se još čini se oporavlja od početnog šoka. Ipak, “domaći” konsoliduju redove i dolaze do pogotka i rezultata 1:2, G.Zenica je opet u igri. Uz odličan mali nogomet i mnoštvo šansi na obje strane publika je uživala, a Nur Han je uspio opet slomiti odbranu G.Zenice i povesti sa 1:3 a tri minute kasnije i sa 1:4 što je bio i rezultat prvog poluvremena. Facebook video posljednjih 5 minuta prvog poluvremena možete pogledati na linku: https://www.facebook.com/dzliga/videos/1666813026688144/

Nur Han je počeo drugo poluvrijeme sa velikim samopouzdanjem zbog ipak osjetne prednosti, međutim nekoliko minuta nakon početka drugog poluvremena G.Zenica postiže pogodak za 2:4. Tek pet minuta poslije Nur Han postiže gol za 2:5 sa mišlju da je to ipak dovoljno večeras za mirno zatvaranje utakmice. Igrači G.Zenice ne mislie tako pa uvođenjem golmana igrača i ofanzivnim presingom dolaze prvo do 3:5 a zatim i do 4:5. Posljednji minuti su nevjerovatno uzbudljivi i podsjetili su nas na prvu utakmicu. G.Zenica je imala nekoliko odličnih šansi za izjednačenje a Nur Han se uspio odbraniti pa je tako utakmica završena rezultatom 4:5 čime ekipa Nur Han prolazi u polufinale na megdan ekipi Brist. Facebook live video drugog poluvremena možete pogledati na linku: https://www.facebook.com/dzliga/videos/1666820300020750/

Nakon odigranih četvrtfinalnih utakmica, dobili smo parove polufinala i to:

Petak 8.6.2018.

23:30 Potok – Lokvine

23:55 Brist – Nur Han

Utakmice polufinala su na programu u naredni petak 8.6.2018. sa početkom prve utakmice od 23:30 a druge utakmice od 23:55 naravno na istom mjestu – na terenu sa vještačkom travom Turski park. Pozivamo vas da ispratite ove uzbudljive okršaje uživo i osjetite fantastičnu atmosferu koja vlada tokom igranja utakmica a ako ipak ne budete u mogućnosti doći, sve promjene rezultata i Facebook live možete pratiti na oficijelnoj Facebook stranici Džematske lige https://www.facebook.com/dzliga a za sve tablice rezultate i statistike obratite se na istoj stranici našem Messenger botu – Džemki.