VIDEO+FOTO: Pogledajte snimak cijele utakmice i pobjede košarkaša Čelika nad Čapljinom

U odgođenoj utakmici iz 18. kolu bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 13.2.2021.godine u 17 sati, domaćini ekipi HKK Čapljina Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa, COVID-19, u cijelom svijetu. Vrijednu i zasluženu pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su domaći košarkaši Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: OKK Čelik – HKK Čapljina  93:72 (18:18), (33:8), (22:22), (20:24);

Sudije su bile Nermin Nikšić, Tarik Nikšić i Samir Kadrić, a delegat Mirza Hatibović.

Sastav ekipe Čelika i poeni: Ermin Dedić 12, Srđan Gavrić 8, Anes Podojak 8, Haris Delalić 28, Milivoje Božović 11 p. + 12 skokova, Benjamin Bajramović 2, Armin Avdibegović (cap) 4, Haris Ćurevac 9, Ranko Križanović 8, Namik Varupa, Meris Bećirović 3, Kristijan Tomić, (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi crno-crvenih dvocifreni su bili Haris Delalić 28, Ermin Dedić 12,  Milivoje Božović 11 poena. Kod ekipe Čapljina najefikasniji su bili Vladimir Ivelja 23, Gojko Sudžum 16, Milan Lužaić 11 poena. Košarkaši Čelika pred ovu utakmicu su na omjeru od devet pobjeda i šest poraza od 15 odigranih utakmica u tekućem prvenstvu, a u drugom i 15.kolu bili su slobodni. HKK Čapljina je na omjeru od sedam pobjeda i šest poraza. Jesenas u 5.kolu Čapljina je pobjedila sa 80:75. Današnjom ubjedljivom pobjedom od 93:72 Čelik se u potpunosti revanširao Čapljincima za poraz iz prvog dijela lige.

Tok utakmice: U prvoj četvrtini ekipe se smjenjuju u vođstvu, a duže su imali vođstvo gosti iz Čapljine, završilo je 18:18. Drugu četvrtinu domaći otvaraju sa četiri trojke i serijom od 12:2, od toga Haris Ćurevac postiže tri trojke i Ranko Križanović jednu trojku. U nastavku još veća dominacija domaćih i potpuni slom ekipe Čapljine u drugoj četvrtini, koja je završena rezultatom 33:8. Na poluvremenu je bilo 51:26 za Čelik i utakmica je bila prelomljena. U trećoj četvrtini domaći idu i na plus 29 poena (55:26) i (70:41), da bi na kraju tri četvrtine utakmice bilo 73:48. Zadnju dionicu domaći su odigrali rutinski, da očuvaju visoko vođstvo što su i uspjeli. Završilo je plus 21 poen, 93:72, ubjedljivo i potpuno zasluženo. Svi košarkaši iz rostera Čelika dobili su priliku da nastupe u današnjem meču. Ovo je deseta pobjeda Čelika uz šest poraza od 16 odigranih utakmica u tekućem prvenstvu, u drugom i 15. kolu bili su slobodni. U sljedećem 19. kolu, šesto kolo drugog dijela prvenstva, košarkaši Čelika gostuju, u komšijskom derbiju, ekipi Kaknja, koju su jesenas pobjedili u Zenici sa 96:75.