Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika u Konjicu

U utakmici 18. kola bh. košarkaške lige (peto kolo drugog dijela prvenstva) za sezonu 2020/2021, košarkašice KŽK Čelik, danas 13.februara 2021.godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Konjic. Igralo se u SD u Konjicu bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu (COVID-19). Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: ŽKK Konjic – KŽK Čelik 56:75  (15:26), (15:9), (19:16), (7:24),

Nominovane sudije su bili Filip Lovrić, Luka Brekalo i Marijo Karačić, a delegat Božo Sesar; Sastav ekipe KŽK Čelik, postignuti poeni, najviše skokova: Sajra Ćaić 11, Nedžla Kovačević (cap) 24, Ajla Selimović 23 p. +13 skokova, Almedina Ahmić, Ivana Branzovski 6, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Merjem Sinanović, Emana Pašalić, Sedina Halimić 11 p. + 11 skokova;  (Trener Aida Kalušić, pom trener Nedim Šišić).

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Nedžla Kovačević 24, Ajla Selimović 23, te Sedina Halimić i Sajra Ćaić po 11 poena. Kod Konjica najefikasnije Najra Voloder 13 i Emela Ramić 10 poena.

U prvih sedam minuta ekipe se smjenjuju u vođstvu, do rezultata 15:15. Nakon toga, do kraja prve četvrtine, Čelik pravi seriju od 0:11 i dobiva prvu četvrtinu sa 15:26. Ovo vođstvo Zeničanke više nisu prepuštali domaćim do kraja utakmice. Drugu četvrtinu su dobile domaće sa 15:9 i na poluvremenu je rezultat 30:35 za Čelik. Kroz treću dionicu Čelik održava vođstvo, a na kraju tri četvrtine utakmice samo je plus dva poena za Čelik (49:51). Na početku zadnje četvrtine domaće uspjevaju da izjednaće na 51:51, nakon dugo vremena i od rezultata 15:15, po prvi put. Do kraja utakmice Zeničanke igraju furiozno i idu na plus 19 poena (54:73), a završilo je, takođe, sa plus 19 poena za Čelik (56:75). Zadnju četvrtinu Čelik je dobio sa 7:24.

U ekipi Čelika dvije košarkašice imale su double-double učinak i to Ajla Selimović sa 23 poena i 13 skokova, te Sedina Halimić sa 11 poena i 11 skokova. KŽK Čelik je sada na omjeru od 12 pobjeda i pet poraza, a bile su slobodne u 6.kolu. U narednom 19.kolu (šesto kolo drugog dijela sezone) košarkašice Čelika su slobodne.