VIDEO+FOTO: Čelik – Mladost (Doboj Kakanj) 1:0 – Nova pobjeda Čelika za bijeg iz zone ispadanja

VIDEO+FOTO: Čelik – Mladost (Doboj Kakanj) 1:0 – Nova pobjeda Čelika za bijeg iz zone ispadanja – 6.kolo Lige za opstanak u Premijer ligi BiH, NK ČELIK – FK MLADOST DK 1:0; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 17 sati; Na južnoj tribini oko 150 najvatrenijih navijača, popularnih Robijaša. Vrijeme  oblačno, kišovito i hladno (+5*C.  Glavni sudija Dragan Petrović (Banja Luka), pomoćnici, A1 Haris Baković (Sarajevo), A2 Enes Đozić (Sarajevo), delegat Mirko Milošević (Zvornik).

Uokviru  6. kola Lige za opstanak prvenstva BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, u komšijskom derbiju igrali su domaći NK Čelik i ekipa FK Mladost iz Doboja kod Kaknja. Završeno je zasluženom pobjedom domaće ekipe Čelika.

REZULTAT: ČELIK – MLADOST  DK 1:0 (1:0);

Strijelac: Jasmin Smriko u 25.minuti

Sastavi ekipa: Čelik: Ružić, Regoje, Dilaver, Brković, Jusić, Bureković, Sadiković, Pezer, Hećo (od 53.Sakan), Aldin Šišić (od 70.Karić), Smriko (od 80.Haurdić). ( Glavni trener Pavle Skočibušić na klupi, ŠSŠ Boris Pavić);

Mladost DK:  Velić, Gaić, Laštro, Husić, Sušić (od 77.Lazić), Musić, Aladin Šišić, Maksimović (od 64.Vazda), Šećerović, Ramović (od 73.Aganspahić), Isaković. (Glavni trener Husref Musemić);

Tok utakmice, značajniji momenti:

-13.minut, Smriko u šansi, povratna lopta Sadikovića na 10-ak metara od gola, šut pravo u golmana Velića.

-22.minut, šut Dilavera sa 15-ak metara nakon okreta, Velić brani.

-24.minut, Brković sam pred golom Mladosti, lopta izbijena.

-25.minut, 1:0 za Čelik, u nastavku prethodne akcije centaršut sa lijeve strane pravo na glavu Jasmina Smrike, koji pogađa iz povoljne pozicije.

-33.minut, šansa za Mladost preko Aladina Šišića.

41.minut, Brković šutirao preko gola sa 5-6 metara nakon ubacivanja Aldina Šišića iz slobodnog udarca sa  desne strane.

-42.minut, Dilaver sam pred golom Mladosti, slab šut po zemlji, Velić brani.

-57.minut, Dilaver promašuje prazan gol, a zatim Velić brani udarac Aldina Šišića.

-58.minut, Aldin Šišić šutirao sa 12 metara nakon povratne lopte Smrike, Velić izbio u korner.

-74.minut, nakon prodora Karića i povratne lopte u srce šesnaesterca, nekoliko napadaća Čelika ne snalazi se u nastaloj gužvi.

-76.minut, Aladin Šišić odlično šutira po zemlji, ali Ružić, krajnjim naporom, izbija loptu u korner.

Do kraja utakmice domaći rutinski čuvaju stečenu prednost i ostalo je zasluženih 1:0. Ovo je šesta pobjeda Zeničana, treća zaredom, u ovom prvenstvu uz 9 remija i 13 poraza. Čelik je bez poraza u devet proljetnih kola, redovne lige i Lige za opstanak! Nakon ove pobjede Čelika Čelik je „preskočio“ ekipu Viteza, a sustigao Metalleghe na 27 bodova, koji sutra igraju utakmicu, a domaćin je Metalleghe.

Pogledajte video gola u 25. minuti, kada je Smriko pogodio za 1:0.