11.kolo, ŽNK Čelik – ŽFK Fortuna 0:2; Uokviru 11.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2016/2017, danas je u Zenici odigrana prvenstvena derbi utakmica između domaćeg ŽNK Čelik i ŽFK Fortuna iz Živinica, lidera na tabeli Prve ženske lige. Vođstvo do 53.minute imala je ekipa Fortune, a onda je utakmica prekinuta, jer je ekipa Čelika ostala sa samo šest igračica unutar terena za igru.

Rezultat: ŽNK Čelik – ŽFK Fortuna  0:2 (0:1) – Prekid u 53.minuti, jer je unutar terena za igru ostalo šest igračica Čelika;

Strijelci: Mirnesa Kurtić u 37. i Merima Aljić u 50.minuti

Sastav ekipe Čelika:

ŽNK Čelik: Sedina Begović-Mujčinović, Adisa Vazda (od 46.Melisa Kakša), Lara Ganić, Azra Goga, Kanita Devoli, Sajra Kulalić, Berina Kobilica (cap) (od 46.Ilma Durmo), Ajla Fetić, Muamera Pezer, Udovičić Marija, Nedžla Međuseljac. (Još na klupi su bile: Nejra Halać i Safeta Kavac). (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović);

Glavni sudija: Hadis Heco, pomoćnici: A1- Mirza Doglod, A2- Damir Bajrambašić (svi iz Zenice), delegat Benjamin Terzić iz Zenice;

Utakmica je igrana na atletskom stadionu na Kamberovića polju, „A“ teren, po hladnom vremenu sa snježnim padavinama u prvom poluvremenu (+3*C), te po klizavom terenu.

U prvom poluvremenu utakmica je odigrana pod snježnim padavinama, koje su otežavale igru. Gošće su postigle prvi pogodak u 37.minuti preko mirnese Kurtić, a drugi u 50.minuti preko Merime Aljić.

Pred početak drugog poluvremena predstavnik kluba domaće ekipe, Vahida Mujčinović, i fizioterapeut Dario Kadrić obavjestili su službena lica utakmice (sudije i delegata), da je došlo do iscrpljenosti pojedinih igračica Čelika usljed nepovoljnih vremenskih prilika, te da iste neće moći nastupiti u drugom poluvremenu utakmice. Drugo poluvrijeme počelo u zakazanom terminu, obzirom da je broj igračica domaće ekipe bio dovoljan, sedam (7) za nesmetan nastavak igre-utakmice shodno propozicijama takmičenja.

Ipak, utakmica je prekinuta u 53. minuti obzirom da je domaća ekipa ostala sa šest (6) igračica unutar terena za igru. Odluku o statusu ove prekinute otakmice donijet će, vjerovatno, organi NS/FS BiH.

Nogometašice ŽNK Čelik, nakon prve dvije sezone provedenih u Premijer ligi BiH, drugu sezonu uzastopno nastupaju u Prvoj ženskoj ligi FBiH.