Velika pobjeda košarkašica Čelika u Areni nad Feniksom

Velika pobjeda košarkašica Čelika u Areni nad Feniksom- Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 17,30 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 21. kola (osmo kolo drugog dijela sezone) bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Feniks iz Banja Luke.

Veliku pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Čelika.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Feniks 76:69  (25:23), (14:14), (18:26), (19:6);

Utakmicu su sudili Nadija Baručija-Pelja, Esad Pelja i Azur Lušija, a delegat je bio Zoran Marković;

Sastav ekipe Čelika, poeni:

Anida Čaušević 2, Sajra Ćaić 11, Nedžla Kovačević (cap) 21, Ajla Selimović 26, Sedina Halimić 9, Džejlana Indžić, Emana Pašalić 3, Almedina Ahmić 4, Ivana Branzovski. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su kapiten Ajla Selimović 26, Nedžla Kovačević 21, Sajra Ćajić 11 poena.

Sve koševe za Feniks postigle su: Nikolina Džebo 31 p. +10 skokova, Nataša Šobot 17, Sanja Radulović 11, Ivana Borojević 6, te Jelena Tadić i Anđa Marendić po 2 poena.

Osim početnog vođstva gošći, Feniksa, od 0:2, svo ostalo vrijeme u vođstvu je domaća ekipa Čelika, od dva do šest poena, a na kraju prve četvtine je 25:23 za domaće.

U drugoj četvtini viđena je „tvrda“ utakmica sa puno manje poena od prve četvrtine, domaće su stalno u vođstvu i do sedam poena (39:32), U finišu ove četvrtine gošće smanjuju na 39:37, što je i rezultat prvog poluvremena, a rezultat ove četvrtine je neriješen 14:14.

U prvom dijelu treće četvrtine ekipe se smjenjuju u vođstvu, a u drugom dijelu ove četvrtine gošće preuzimaju vođstvo od 52:53, idu i na plus šest poena (52:58), a na kraju treće četvrtine je ponovo plus šest

poena za gošće (57:53). Ovu četvrtinu gošće su dobile sa 18:26.

Vođstvo Feniksa trajalo je do pete minute zadnje četvtine kada su domaće košarkašice Čelika preokrenule rezultat u svoju korist (68:66) i do kraja stalno držale vođstvo i povečavale prednost za konačnih i zasluženih, 76:69. Ovu četvrtinu domaće su odigrale maestralno i dobile je sa 19:6, za veliku pobjedu nad favorizovanim gošćama iz Banja Luke.

Gošćama nije pomogla ni odlična igra bh. reprezentativke, Nikoline Džebo, koja je postigla 31 poen i imala 10 skokova (double-double učinak). Bolje su bile Zeničanke, Ajla Selimović sa 26 poena i kapiten Nedžla Kovačević sa 21 poen.

KŽK Čelik je sada na omjeru od 13 pobjeda i šest poraza.

U narednom 22.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi Rudar Sport iz Ugljevika.