FOTO: Velika pobjeda košarkašica zeničkog KK Jumper nad Play Off-om u Areni, nakon produžetka- Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, „C“ teren. Početak u 16 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 21. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper su bile domaćini ekipi ŽKK Play Off iz Sarajeva, favoritom u ovom meču.

Veliku pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa KK Jumper, debitant u ligi.

Rezultat: KK Jumper – ŽKK Play Off  Konačan rezultat  78:77;  (68:68), nakon četiri četvrine (25:12), (15:23), (11:18), (17:15); Prvi produžetak od pet minuta (10:9);

Sudije su bili: Dženan Hasić, Namik Fočo i Samir Kadrić, a delegat Adis Delić.

Sastav ekipe KK Jumper, poeni, najviše skokova:

Farah Đuherić 8, Amna Kahrić (cap) 31 poen + 17 skokova, Amila Kahriman 9, Amna Isaković 21, Arduana Delić 6 p. +12 skokova, Amila Kozica, Dalila Bilić, Suana Bašić, Emira Šehić, Adna Omerdić 3, Hana Đuherić, Lamija Kahriman.  (Trener Vedran Kulalić, pom.trener Almir Omerčević);

Najefikasnije kod Jumpera: Amna Kahrić 31, Amna Isaković 21, Amila Kahriman 9, Farah Đuherić 8 p.;

Najviše koševa za Play Off postigle su: Azra Alispahić 20, Amra Bajrović 17, Azra Nikšić 15 i Neira Alispahić 11 poena;

Velika pobjeda košarkašica Jumpera, debitanta u ligi, nad velikim favoritom, Play Off-om, na krilima kapitena Amne Kahrić sa double double učinkom od 31 poen i 17 skokova, indeks korisnosti 34.

Tok utakmice:

Prvu četvrtinu domaće košarkašice Jumpera su odigrala kao iz snova. U prvim minutama vode sa 8:2, a nakon 8:8 serija od 9:0 za 17:8, a kasnije je i plus 15 poena za domaće (25:10). Na kraju četvrtine je 25:12.

Drugu četvrtinu bolje su odigrale gošće iz Sarajeva i ovu četvrtinu su dobile sa 15:23. Prilaze na tri poena zaostatka, a na poluvremenu je 40:35 za Jumper.

Jumper otvara treću četvrtinu serijom od 9:0 i rezultat je 49:40, a uzvračaju gošće serijom od 0:8, rezultat je sada 49:48. Na tri minuta do kraja rezultat je 51:51, a u zadnjoj minuti gošće su preokrenule rezultat na 51:53, što je i rezultat na kraju treće četvrtine.

Kroz zadnju četvrtinu prednost stalno ima Play Off od tri do sedam poena, ali u zadnjim minutama Jumper smanjuje prednost gošći na 67:68. Na samom kraju Arduana Delić koristi jedno od dva slobodna bacanja i rezultat je izjednačen na 68:68 i otišlo se u produžetak od pet minuta.

U produžetku utakmice gošće serijom od 0:6 idu na 71:77, ali domaće uzvračaju i smanjuju na 76:77, sa dva i tri poena Amne Isaković. Na 41 sekundu do kraja Amila Kahriman postiže dva poena za vođstvo Jumpera od 78:77. U samom finišu utakmice, prava drama, Azra Alispahić  i Amna Kahrić promašuju po dva slobodna bacanja, a na šest sekundi do kraja Amra Bajrović iz Play Off-a promašuje za pobjedu i završilo je 78:77 za Jumper.

U narednom 22.kolu košarkašice Jumpera gostuju ekipi Jedinstvo Dženex iz Tuzle.

Čestitke na ovoj veličanstvenoj pobjedi ekipi Jumper i od sportske redakcije Zenicabloga.