Vrijedna gostujuća pobjeda košarkaša Čelika u Bratuncu

Vrijedna gostujuća pobjeda košarkaša Čelika u Bratuncu- U utakmici 21. kola bh.Prvenstvo za košarkaše, sezona 2020/2021. košarkaši OKK Čelik bili su danas, 13.3.2021.godine, na gostovanju u Bratuncu kod istoimene ekipe. Utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu.

Vrijednu i zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarili su gostujući košarkaši Čelika iz Zenice.

Konačan rezultat:

KK Bratunac – OKK Čelik  77:80  (23:19), (21:15), (15:24), (16:22);

Sudije su bili Ademir Zurapović, Goran Stojančević i Jasenko Avdagić, a delegat Stevo Todorović;

Sastav ekipe Čelik i poeni:

Srđan Gavrić, Haris Ćurevac 22, Haris Delalić 16, Meris Bečirović 14, Milivoje Božović 13 p. +10 skokova, Benjamin Bajramović 2, Armin Avdibegović (cap) 4, Anes Podojak 3, Ranko Križanović 6, Namik Varupa. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Haris Ćurevac 22, Haris Delalić 16,  Meris Bečirović 14 i Milivoje Božović 13 poena + 10 skokova (double-double učinak).

Kod ekipe Bratunac najefikasniji Đorđe Tresać 19, Nikola 15 , te Marko Rikalo i Aleksandar Živojin Danilović po 14 poena.

Nakon prošlosedmičnog poraza kod kuće od Bosne Royal (80:89) i prekida serije od šest pobjeda u nizu, košarkaši Čelika su gostovali kod ekipe KK Bratunac, koju su jesenas pobjedili u Zenici sa 83:80 u vrlo neizvjesnoj utakmici. Danas su košarkaši Čelika  izvojevali veoma vrijednu gostujuću pobjedu u Bratuncu i tako se iskupili za poraz u prošlom kolu, a ekipu Bratunca pobjedili drugi put u ovom prvenstvu.

Domaći košarkaši Bratunca otvaraju utakmicu sa 5:0, zatim je 8:2, 13:7, 17:11, 17:15, a na kraju prve četvtine je 23:19 za domaće.

U drugoj četvrtini domaći su odigrali još bolje i stalno su u vođstvu od devet do 12 poena (30:21), (37:25), a na poluvremenu je plus 12 poena za Bratunac (46:34). Ovu četvrtinu domaći su dobili sa 21:15.

Drugo poluvrijeme bolje su odigrali Zeničani i u finišu utakmice došli do potpunog preokreta.

Obje posljednje četvrtine su dobili, treću sa 15:24 i posljednju sa 16:22. Dominantno je bilo sedam postignutih trojki za potpuni preokret u zadnjoj četvrtini. Na kraju treće četvrtine je još prednost domaćih od 61:58. Domaći su čuvali prednost na tri minute do kraja utakmice (70:70) i onda Čelik potpuno preokreće rezultat i ostvaruje prednost od šest poena (72:78).

U zadnjoj minuti bilo je dosta neizvjesnosti, jer su domaći uspjeli prići na dva poena zaostatka (77:79), ali Čelik postiže još jedan poen iz slobodnih bacanja Merisa Bečirovića za konačnih 77:80 za Čelik.

Ovo je 12.pobjeda košarkaša Čelika u tekućem prvenstvu, uz sedam poraza.

U sljedećem 22. kolu košarkaši Čelika su domaćini ekipi HKK Zrinjski iz Mostara.