Velika pobjeda košarkašica Čelika u Areni nad ekipom Lavovi, na krilima Ajle Selimović

U utakmici 13. kola bh. košarkaške Lige 12 za sezonu 2023/2024, košarkašice Čelika su bile večeras, 27.01.2024.godine, domaćini ekipi KK Lavovi iz Brčkog.

Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 20 sati, pred oko 250 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i gošći iz Brčkog pobjedu u ovom derbiju ostvarila je domaća ekipa Čelika i tako se revanširala za poraz u prvom dijelu u Brčkom.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK ČELIK BH TELECOM – KK LAVOVI  81:75  (25:19), (17:14), (20:26), (19:16);

Glavni sudija Tarik Nikšić, sudija 1 Namik Fočo, sudija 2 Armin Zahiragić, delegat Zoran Marković.

Sastav ekipe Čelika, strijelci:

Amna Isaković (cap) 10, Sanja Radulović 7, Marina Ristić 7, Sara Heljić 12, Ajla Selimović 34, Ema Mačkić, Lamija Talić, Merjem Halač, Emina Zukić, Džejla Šestić, Berina Mustafica 11. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 34, Sara Heljić 12, Berina Mustafica 11 i Amna Isaković 10 poena.

Kod ekipe Lavovi najefikasnije Estefani Fajardo 22, Iva Karišik 15 i Sara Đokić 11 poena.

Čelik odlično otvara utakmicu serijom od 8:1, Brčanke se bude, na polovini četvrtine prave preokret od 14:15. Do kraja četvrtine domaće ponovo konsoliduju svoje redove i na kraju je 25:19 za Čelik.

U drugoj četvrtini domaće prave najveću razliku od plus 16 poena, 38:22, nakon početne serije domaćih od 8:1, kao i u prvoj četvrtini. Na poluvremenu je 42:33. I ovu četvrtinu su dobile domaće sa 17:14.

Treću četvrtinu bolje su odigrale gošće iz Brčkog, smanjivale su prednost domaćih na 5-6 poena, četvrtinu su dobili Lavovi sa 20:26, te je na kraju tri četvrtine utakmice 62:59 za Čelik.

U posljednjoj četvrtini gošće su smanjile u nekoliko navrata na minus dva poena, ali u posljednje dvije minute domaće postižu nekoliko poena i da potvrde ovu zasluženu pobjedu. Posljednju četvrtinu dobio je Čelik sa 19:16. Na kraju je rezultat glasio 81:75 za Čelik, zaslužena i velika pobjeda domaćih.

Nakon večerašnje  pobjede Zeničanke su na omjeru od 11 pobjeda i 2 poraza, 24 boda.

U narednom 14.kolu KŽK Čelik BH Telecom gostuje ekipi ŽKK Play Off iz Sarajeva.

Parovi – rezultati 13.kola (2. kolo drugog dijela prvenstva)