Velika gostujuća pobjeda košarkašica KK Jumper u Banovićima

U posljednjoj utakmici 13. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper su bile, večeras, 29.1.2024.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK RMU Banovići.

Utakmica je odigrana u SD „Banovići“ u Banovićima.

U susretu između domaće ekipe ŽKK RMU Banovići i zeničke ekipe KK Jumper, veliku i zasluženu pobjedu ostvarile su gostujuće košarkašice KK Jumper iz Zenice.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK RMU BANOVIĆI – KK JUMPER   65:73  (14:25), (23:16), (17:14), (11:18);

Sastav ekipe KK Jumper, poeni:

Amna Kahrić 7, Elma Feukić 14, Adna Omerdić 19, Sajra Huskanović 5, Aleksandra Begenešić 24, Emira Šehić (cap), Kanita Smajić, Lamija Bilić, Jelena Kapisoda 4, Ines Podojak, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić).

Najefikasnije kod KK Jumper Aleksandra Begenešić 24, Adna Omerdić 19, Elma Feukić  14 poena.

U redovima ŽKK RMU Banovići najefikasnije Yolanda Cossa sa 20 i Ajla Ikanović sa 16 poena.

Tok utakmice

Odlično otvaranje utakmice za Jumper serijom od 0:9. Kasnije je bilo i plus 15 poena (6:21), da bi do kraja prve četvtine bilo 14:25 za gošće iz Zenice.

Ovu prednost iz prve četvrtine gošće održavaju do polovine druge četvtine i onda domaće smanjuju prednost na tri poena (35:38), da bi druga četvtina bila završena rezultatm 23:16 za domaće košarkašice, odnosno na poluvremenu je 37:41 za Jumper.

Treću četvrtinu bolje su odigrale domaće košarkašice, smanjivale su prednost gošći na jedan poen zaostatka u nekoliko navrata, a uspjele su i da povedu, prvi put na utakmici, do sada (54:53) na minut do kraja četvrtine. Ova četvrtina je završena sa 17:14 za Banoviće, odnosno na kraju tri četvrtine utakmice je minimalna prednost Jumpera (54:55).

Posljednju četvrtinu odlično su odigrale košarkašice Jumpera, krenule su serijom od 2:12, pa je rezultat 56:67. Do kraja utakmice, rutinskom igrom, saćuvale su stečenu prednost za konačnih i zasluženih 65:73. Posljednu četvrtinu Jumper je dobio sa 11:18.

Double-double učinak u ekipi Jumpera imala je Aleksandra Begenešić sa 24 poena i 10 skokova, indeks korisnosti 27, dok je odličan šut za tri poena, kod Jumpera, imala Adna Omerdić, pet pogodaka od šest šuteva (83%).

Jumper je sada na omjeru od devet pobjeda i četiri poraza.

U narednom, 14.kolu košarkašice KK Jumper su domaćini ekipi ŽKK Orlovi iz Banja Luke, lideru na tabeli.