Velika pobjeda košarkaša Čelika u Hadžićima

Košarkaši Čelika, uokviru 8.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2019/2020, bili su na gostovanju u Hadžićima kod ekipe KK Bošnjak. Utakmica je odigrana u KSIRC u Hadžićima. Pobjedu u ovom derbiju zabilježili su košarkaši Čelika.

Rezultat: KK Bošnjak – OKK Čelik 89:94  (31:25), (28:26), (9:15), (21:28);

Sastav ekipe Čelika i postignuti poeni:

Benjamin Bajramović 13, Armin Avdibegović (cap) 15, Mirza Keso 10, Anes Podojak 10, Namik Varupa 6, Taylor James 10, Ranko Križanović 15, Stefan Britvar 15, Aner Đulan, Kenan Fajković, Haris Halilović, Vildan Hodžić. (Šef struke Armel Mujaković).

Najefikasniji kod Čelika bili su Armin Avdibegović, Ranko Križanović i Stefan Britvar po 15, Benjamin Bajramović 13, Mirza Keso, Anes Podojak i Taylor James po 10 poena.

Najviše koševa za Bošnjak postigli su Edin Rešidović 31, Asmer Halilović 17, Dženan Japalak 10 poena.

Tok utakmice:

Kroz veći dio prve dionice ekipe se smjenjuju u vođstvu, ali u finišu domaći odlaze na 31:25. U drugoj dionici domaći stalno imaju prednost i do + 11 poena (40:29) i (47:36), a na poluvremenu je 59:51 za domaće.

Treću dionicu bolje su odigrali gosti i dobili je sa 9:15, tako da je na kraju treće dionice samo dva poena za domaće (68:66).

U zadnjoj dionici rezultat je stalno tijesan za domaće, a dva puta je bilo i neriješeno do sredine dionice (72:72) i (74:74). Gosti prelaze u minimalno vođstvo od 82:83 na 3,53 minute do kraja poenima Anesa Podojka, a zatim i na 82:85, domaći su uspjeli izjednačiti na 85:85 na dvije minute do kraja utakmice.

Mirza Keso trojkom ponovo daje vođstvo Čeliku na 85:88, ali domaći smanjuju na 87:88 na 31 sekundu do kraja. Na 22 sekunde do kraja Mirza Keso ponovo podiže na tri poena prednosti za goste (87:90).

Na 13 sekundi do kraja faul nad kapitenom Čelika Arminom Avdibegovićem, koji pogađa oba slobodna bacanja za 87:92. Do kraja utakmice još dva poena iz slobodnih bacanja kapitena Armina Avdibegovića za 87:94, domaći smanjuju na 89:94, što je i konačan rezultat i velika pobjeda košarkaša Čelika u Hadžićima.

Ekipi Bošnjaka je ovo četvrti poraz, a ekipi Čelika šesta pobjeda uz dva poraza.

U narednom, devetom, kolu OKK Čelik je domaćin ekipi Radničkog iz Goražda.