Pobjeda košarkašica KŽK Čelik u Konjicu – domaćin „zaleđen“ na minus  34

Uokviru sedmog kola bh. košarkaške lige za žene, Lige 12, sezona 2019/2020, košarkašice Čelika gostovale su kod ekipe ŽKK Konjic u istoimenom gradu. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani „Konjičanka“ pred oko 130 gledalaca. Zasluženu i ubjedljivu pobjedu ostvarile su gostujuće košarkašice, KŽK Čelik iz Zenice.

Rezultat: ŽKK Konjic – KŽK Čelik  57:91  (11:27), (15:28), (11:18.), (20:18);

Sastav ekipe KŽK Čelik i postignuti poeni:

Anida Ćorović (cap) 10, Amina Ćehajić 12, Nedžla Kovačević 17, Ajla Selimović 16 p. +10 skokova, Sedina Halimić 14, Džejlana Indžić 2, Merjem Sinanović 5, Emana Pašalić, Ajša Mulić 11, Amila Husejnović 4. (Trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Nedžla Kovačević 17, Ajla Selimović 16, Sedina Halimić 14 poena;

Kod Konjica prvi strijelci Berina Mustafica i Najra Voloder po 10 poena.

Od prvih minuta vidi se velika razlika u snazi ekipa, jer Zeničanke prave veliku seriju od 0:19.

Domaće košarkašice postižu prve poene na 2,51 minute do kraja prve dionice za rezultat 2:19, a na kraju prve dionice je 11:27. I kroz drugu dionicu vođstvo gošći iz Zenice se povećava do + 29 poena (26:55), što je rezultat prvog poluvremena. Treću dionicu košarkašice Čelika dobile su sa 11:18 i rezultat nakon tri četvrtine utakmice je 37:73 (+ 36 poena). Zadnju dionicu u timu Čelika odigrale su, uglavnom, košarkašice sa manjom minutažom, pa su to domaće iskoristile da ublaže poraz za konačnih 57:91 za Čelik.

Sve igračice iz rostera Čelika su dobile priliku da nastupe u ovom meču.

Ovo je peti poraz Konjica, a košarkašicama Čelika peta pobjeda.

U narednom osmom kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK Rudar Sport iz Ugljevika.