Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika u Ugljeviku

Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika u Ugljeviku- U utakmici 22. kola bh. košarkaške lige (deveto  kolo drugog dijela prvenstva) za sezonu 2020/2021, košarkašice KŽK Čelik, danas 20.marta 2021.godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Rudar Sport u Ugljeviku. Igralo se u SD u Ugljeviku bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu (COVID-19).

Zasluženu i ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je gostujuća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: ŽKK Rudar Sport – KŽK Čelik 54:77  (12:22), (11:18), (19:21), (12:16),

Sudije su bili Goran Stojančević, Faruk Ališehović i Jasenko Avdagić, a delegat Miodrag Ivanović;

Sastav ekipe KŽK Čelik, postignuti poeni:

Anida Čaušević 6, Sajra Ćaić 4, Nedžla Kovačević (cap) 16, Ajla Selimović 32, Almedina Ahmić 11, Džejlana Indžić 2, Emana Pašalić 6, Ivana Branzovski, Sedina Halimić;  (Trener Aida Kalušić, pom trener Nedim Šišić).

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 32, Nedžla Kovačević 16  i Almedina Ahmić 11 poena.

Kod Rudar Sporta najefikasnije Katarina Mihajlović 18, te Nevena Kokoruš i Iva Karišik po 14 poena.

Košarkašice Rudar Sporta imale su u rosteru samo pet igračica, dok je trenerica Čelika uvodila u igru sedam igračica iz rostera od devet igračica i sve su se upisale u listu strijelaca.

Samo u prvih nekoliko minuta utakmica je bila sa malim vođstvom Čelika, a sve do kraja prednost Čelika se stalno povećavala do konačnih plus 23 poena (54:77).

Prvu četvrtinu košarkašice Čelika su dobile sa 12:22, a drugu 11:18, te je na kraju prvog poluvremena bilo 23:40 za Zeničanke. Nakon treće četvrtine bilo je 42:61 za Čelik, a u zadnjoj četvrtini 12:16 za gošće iz Zenice, te je konačan rezultat 54:77 za Čelik, ubjedljivih i zasluženih.

Košarkašice Čelika bile su bolje u svim segmentima igre, a naročito u skokovima, 41:13 u korist Čelika

Zenički KŽK Čelik je sada sa bilansom od 14 pobjeda i šest poraza, 34 boda, bili su slobodni u 6. i 19.kolu

U narednom 23.kolu (10. kolo drugog dijela sezone) košarkašice Čelika su domaćini ekipi Brčanka, koju su pobjedili jesenas u Brčkom sa 77:80 nakon produžetka od pet minuta.