VIDEO+FOTO: Ubjedljiva pobjeda košarkaša Čelika u derbiju protiv Zrinjskog, osigurana Liga za prvaka

VIDEO+FOTO: Ubjedljiva pobjeda košarkaša Čelika u derbiju protiv Zrinjskog, osigurana Liga za prvaka- U utakmici 22. kola bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 20.3.2021.godine u 19 sati, domaćini ekipi HKK Zrinjski iz Mostara. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa, COVID-19, u cijelom svijetu.

Ubjedljivu pobjedu u ovom derbi meču ostvarili su domaći košarkaši OKK Čelik.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

OKK Čelik – HKK Zrinjski 95:68  (27:17), (22:23), (30:11), (16:17);

Sudije su bile Bojan Jovanić, Davorin Skenderija i Miloš Srdić, a delegat Slavenko Babić.

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova, najviše asistencija:

Srđan Gavrić 12, Anes Podojak 7, Haris Ćurevac 15, Haris Delalić 26 p. + 9 skokova +8 asistencija, Milivoje Božović 18 p. + 17 skokova, Kristijan Tomić, Benjamin Bajramović, Armin Avdibegović (cap), Ranko Križanović 11, Namik Varupa 2, Meris Bećirović 4, Dino Merdanović. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi crno-crvenih dvocifreni su bili Haris Delalić 26, Milivoje Božović 18, Haris Ćurevac 15, Srđan Gavrić 12 i Ranko Križanović 11 poena.

Kod ekipe Zrinjski najefikasniji su bili Luka Anđušić 13 i Sreten Knežević 12 poena.

Pred ovu utakmicu OKK Čelik je bio sa skorom od 12 pobjeda i sedam poraza u 19 odigranih utakmica, trenutno prvo mjesto na tabeli, a u drugom i 15.kolu bili su slobodni. Zrinjski je bio na omjeru 10/9, sedmo mjesto sa 29 bodova.

Od prve minute domaći košarkaši OKK Čelik su u vođstvu, a u jednom trenutku predost je iznosila i plus 13 poena (27:14). Do kraja prve četvrtine gosti iz Mostara, Zrinjski, smanjili su na minus 10 poena (27:17).

U prvim minutama druge četvrtine gosti su smanjili zaostatak na minus tri poena (29:26), ali su domaći košarkaši do kraja ove četvrtine ponovo povečali prednost na devet poena (49:40, što je i rezultat na kraju prvog poluvremena.

U trećoj četvrtini furiozna igra košarkaša Čelika, koji su treću četvrtinu dobili sa 19 poena razlike (30:11) i rezultat na kraju treće četvrtine je plus 28 poena za domaćina (79:51).

Kroz četvrtu četvrtinu prednost Čelika je išla  i do plus 33 poena (93:60), ali u zadnjim minutama gosti smanjuju na minus 27 poena (95:68), što je i konačan rezultat ovog derbija i potpuni revanš Mostarcima za poraz u Mostaru iz prvog dijela lige.

U zadnjim minutama utakmice trener domaćih Josip Pandža pružio je priliku i košarkašima sa manjom minutažom i svi košarkaši iz rostera Čelika su nastupili u večerašnjem meču.

Ovim ubjedljivom pobjedom Čelik se u potpunosti revanširao Zrinjskom za jesenji poraz u Mostaru od 85:80.

Ovo je 13.pobjeda košarkaša Čelika uz sedam poraza u 20 odigranih utakmica u tekućem prvenstvu, u drugom i 15. kolu bili su slobodni.

U sljedećem 23. kolu, 10. kolo drugog dijela prvenstva, košarkaši Čelika ponovo su domaćini, ovog puta ekipi Slobode iz Tuzle, koju su pobjedili jesenas u Tuzli sa 61:67.