Velika pobjeda košarkašica zeničkog KK Jumper nad Igmanom

Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 20 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 18. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper su bile domaćini ekipi ŽKK Igman iz Istočne Ilidže. Veliku pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa KK Jumper.

Rezultat: KK Jumper – ŽKK Igman  80:76  (25:22), (19:18), (19:19), (17:17);

Sudije su bili: glavni sudija Dženan Hasić, sudija 1 Ivan Jurić, sudija 2 Azur Lušija, a delegat Adis Delić.

Sastav ekipe KK Jumper, poeni, najviše skokova:

Farah Đuherić 13, Amna Kahrić (cap) 32, Amila Kahriman 12, Dalila Bilić, Arduana Delić 9, Sajra Huskanović, Amna Isaković 14 p. + 11 skokova, Suana Bašić, Hana Đuherić, Amila Kozica, Lamija Kahriman.  (Trener Vedran Kulalić, pom.trener Almir Omerčević);

Sve koševe u domaćoj ekipe postigle su: Amna Kahrić 32, Amna Isaković 14, Farah Đuherić 13 Amila Kahriman 12 i Arduana Bilić 9 poena:

Koševe kod Igmana postigle su: Marijana Šehovac (cap) 34 p.+ 12 skokova, Šejla Sofović 14, Anđela Lalović 13 p.+ 18 skokova, Jelena Kovač 11 i Sabina Porović 4 poena;

Večeras, 13.februara 2021.godine, u zeničkoj Areni košarkašice zeničkog Jumpera ostvarile su četvrtu pobjedu u prvenstvu. Pobjedile su, po drugi put u ovom prvenstvu, ekipu Igmana iz Istočne Ilidže.

Pobjeda je veoma teško izvojevana i gošće su pružile snažan otpor ekipi zeničkog Jumpera, ali nisu uspjele da se revanširaju Jumperu za poraz u prvom dijelu prvenstva (81:86) za Jumper.

Tok utakmice:

U prvoj četvrtini domaće košarkašice Jumpera ostvaruju i plus 14 poena (23:9), ali do kraja četvrtine gošće smanjuju na 25:22. Gošće iz Istočne Ilidže uspjevaju i da povedu početkom druge četvrtine, 25:26 i 25:28, ali ubrzo Jumper preuzima vođstvo, koje održava do poluvremena, 44:40.

I treću četvtinu bolje otvaraju gošče i ostvaruju prednost od osam poena (46:54), ali domaće serijom od 8:0 izjednačuju rezultat na 54:54. Na kraju treće četvrtine je ista prednost od četiri poena kao i na poluvremenu (63:59). U zadnjoj četvrtini domaće uspjevaju da održe vođstvo od tri do šet poena, ali gošće na 1,54 minuta do kraja smanjuju prednost, te ostvaruju i minimalno vođstvo od 75:76. Do kraja utakmice Farah Đuherić ponovo donosi vođstvo od 77:76 sa dva iz igre i još dva poena iz slobodnih bacanja. Jedan poen u međuvremenu iz slobodnih bacanja dala je i Amna Isaković za konačnih i zasluženih 80:76.

Najbolje na terenu bile su kapiteni ekipa, Amna Kahrić (Jumper) sa 32 poena i Marijana Šehovac (Igman) sa 34 poena i 12 skokova.

Ovo je četvrta pobjeda košarkašica Jumpera, debitanta u ligi.

U narednom 19.kolu košarkašice Jumpera gostuju ekipi „Leotara 03“ u Trebinje.