Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika u Areni u prvoj utakmici četvrtfinala play offa za prvaka

U prvoj utakmici četvrtfinala play offa za prvaka BiH za sezonu 2023/2024, košarkašice Čelika su bile večeras, 13.4.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK „Leotar 03“ iz Trebinja. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, početak u 20 sati, pred oko 160 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i ŽKK “Leotar 03“, ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarile su domaće košarkašice Čelika..

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK „Leotar 03“ 86:52  (32:16), (17:10), (23:12), (14:14);

Glavni sudija bio je Ernad Karović, sudija 1 Esad Pelja, sudija 2 Ivan Jurić, delegat Zoran Marković.

Sastav ekipe Čelika, poeni:

Amna Isaković (cap) 9, Marina Ristić 3, Ajla Selimović 25, Zerina Kadić 6, Berina Mustafica 9, Ema Mačkić 12, Lamija Talić 4, Merjem Halač, Emina Zukić 2, Sanja Radulović 11, Emana Pašalić 3, Džejla Šestić 2. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika: Ajla Selimović 25, Ema Mačkić 12 i Sanja Radulović 11 poena.

Najviše poena za Leotar postigle Ksenija Kuzmanović 14, Jovana Milaković 12, Snežana Dostinić i Milica Daković po 11 poena.

U prvenstvenim utakmicama između ove dvije ekipe rezultat je neriješen, po jedna pobjeda.

Od prve minute domaće imaju vođstvo 5:0 koje povećavaju na 16:5, 26:10 i do kraja prve četvrtine dupli broj poena, 32:16 za Čelik.

I druga četvrtina je pripala Čeliku sa17:10, pa je na poluvremenu plus 23 poena, 49:26. U prvom poluvremenu ističemo odličnu igru košarkašice Čelika, Ajle Selimović sa 18 poena.

U trećoj četvrtini domaće povećavaju prednost i do plus 34 (72:38), što je i rezultat na kraju treće četvrtine.

Čelik je dobio 3.četvrtinu sa 23:12.

Posljednja četvrtina završena je neriješeno, 14:14, jer su u igru ušle igračice sa manjom minutažom, pa je postignuto manje poena. Završilo je sa istom razlikom kao nakon treće četvrtine, od plus 34 poena Čelik, za konačnih, ubjedljivih  i zasluženih 86:52 za KŽK Čelik BH Telecom.

Druga utakmica četvrtfinala play offa igra se u Trebinju, a eventualna treća, ponovo, u Zenici.

Što se tiče završnice za prvaka BiH u ženskoj konkurenciji, četvrtfinalna i polufinalna serija igra se na dvije dobijene utakmice, dok je finale planirano na tri dobijene utakmice.

Sistem takmičenja je takav da su dvije prvoplasirane ekipe ligaškog dijela takmičenja ostvarile direktan plasman u polufinale i imaju prednost domaćeg terena. To su ekipe Orlovi iz Banja Luke  i Lavovi iz Brčkog.

Pobjednik duela Jumper / „Zrinjski 2010“ ide u polufinalu na ekipu Lavovi, dok pobjednik duela Čelik / „Leotar 03“ Trebinje ide na ekipu Orlovi.