Pobjeda košarkašica KK Jumper u Areni u prvoj utakmici četvrtfinala za prvaka

U prvoj utakmici četvrtfinala play offa za prvaka BiH za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper bile su danas, 13.4.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK „Zrinjski 2010“ iz Mostara. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17,30 sati, pred oko 200 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper Taurus i ŽKK „Zrinjski 2010“ pobjedu su ostvarile domaće košarkašice KK Jumper Taurus.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KK Jumper Taurus – ŽKK „Zrinjski 2010“ 101:90  (22:24), (22:22), (27:21), (30:23);

Sudije Dženan Hasić, Faris Džampo i Amer Bambur, delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe KK Jumper, poeni.

Emira Šehić (cap) 4, Amna Kahrić 25, Elma Feukić 11, Kanita Smajić 28, Jelena Kapisoda 12, Almedina Ahmić 6, Lamija Bilić, Adna Omerdić 9, Sajra Huskanović 6, Ines Podojak, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pomoćni trener Vedran Kulalić).

Najefikasnije kod KK Jumper Kanita Smajić 28, Amna Kahrić 25, Jelena Kapisoda 12 i Elma Feukić 11 poena.

U redovima ŽKK „Zrinjski 2010“ najefikasnije Sara Herceg 27, Katarina Mihalj 21 i Ivana Dolo 13 poena.

U prvenstvenim utakmicama između ove dvije ekipe rezultat je neriješen, po jedna pobjeda.

Kroz prvu četvrtinu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, s tim da je Jumper imao prednost od 14:7 sredinom četvrtine. I tokom 2.četvrtine ekipe se smjenjuju u vođstvu, ali su gošće iz Mostara imale češće vođstvo. Na poluvremenu rezultat  je 44:46 za Zrinjski. Druga četvrtina završena je neriješeno 22:22.

Veći dio treće četvrtine vode gošće, ali Jumper u finišu ove četvrtine pravi seriju od 10:0, od rezultata 61:67, do rezultata 71:67, što je i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice.

U posljednjoj četvrtini, koja je bila najefikasnija,  domaće su povećale svoju prednost do konačnih plus 11 poena, 101:90.

Druga utakmica četvrtfinala play offa igra se u Mostaru, a eventualna treća, ponovo, u Zenici.

Što se tiče završnice za prvaka BiH u ženskoj konkurenciji, četvrtfinalna i polufinalna serija igra se na dvije dobijene utakmice, dok je finale planirano na tri dobijene utakmice.

Sistem takmičenja je takav da su dvije prvoplasirane ekipe ligaškog dijela takmičenja ostvarile direktan plasman u polufinale i imaju prednost domaćeg terena. To su ekipe Orlovi iz Banja Luke  i Lavovi iz Brčkog.

Pobjednik duela Jumper / „Zrinjski 2010“ ide u polufinalu na ekipu Lavovi, dok pobjednik duela Čelik / „Leotar 03“ Trebinje ide na ekipu Orlovi.