Ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika na Ilidži, Igman zaleđen na minus 43

U utakmici 11. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice KŽK Čelik, večeras su bile na gostovanju kod ekipe ŽKK Igman iz Istočne Ilidže. Igralo se u SD“Sabit Hadžić“ na Ilidži od 20 sati.

Ubjedljivu i zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je ekipa Čelika, gošće u ovoj utakmici.

Rezultat: ŽKK Igman – KŽK Čelik 53:96  (14:22), (15:28), (12:26), (12:20);

Prvi sudija bio je Samir Kadrić, sudije Namik Fočo i Armin Zahiragić, a delegat Almir Akšamija.

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni, najviše skokova:

Anida Čaušević 4, Adna Omerdić 10, Ajla Selimović (cap) 33 p.+ 17 skokova, Almedina Ahmić 21p- + 10 skokova, Suana Bašić 10, Džejlana Indžić 4, Dalila Bilić 11, Emana Pašalić 1, Martina Popović, Ema Mačkić 2; (Trener Armel Mujaković, pom.trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović sa 33, Almedina Ahmić 21, i Dalila Bilić 11 poena;

Najviše koševa za ekipu Igmana postigle Marijana Šehovac 19, i Sabina Porović 11 poena;

U posljednjem, 11.kolu polusezone, na Ilidži su igrale košarkašice ŽKK Igman iz Istočne Ilidže, sa bilansom od nula pobjeda i devet poraza i zenički KŽK Čelik sa omjerom od šest pobjeda i tri poraza.

Košarkašice Igmana otvaraju utakmicu vođstvom od 2:0, slijedi serija Čelika od 0:8, zatim je neriješeno 8:8, ponovo serija Zeničanki od 0:8 i rezultat je 8:16. U narednim trenucima prednost Čelika je i 10 poena (10:20) i (12:22), a završilo je sa plus osam poena za gošće iz Zenice, 14:22.

U drugoj četvrtini Čelik stalno povečava prednost, koja u 17. minuti iznosi plus 26 poena (23:49), a do poluvremena domaće smanjuju prednost gošći na minus 21 poen, 29:50, što je i rezultat na poluvremenu utakmice.

Na početku treće četvrtine Čelik pravi seriju od 0:10 i rezultat je 29:60, a u narednim minutama i najveće vođstvo Čelika, do tada, od plus 36 poena (34:70), na tri munute do kraja treće četvrtine, koja je završilo rezultatom 12:26 za gošće iz Zenice, odnosno na kraju tri četvrtine utakmice je rezultat 41:76 za Čelik.

Posljednju četvrtinu Čelik je dobio sa 12:20, za konačnih i najvećih na meču od plus 43 poena, 53:96 za Čelik.

Trener Čelika Armel Mujaković, u zadnjoj četvrtini je dao šansu svim igračicama da nastupe u ovom meču,  igračicama sa manjom minutažom.

Najbolje u ekipi Čelika bile su kapiten Ajla Selimović i Almedina Ahmić sa double-double učinkom, Ajla 33 poena i 17 skokova i indeks korisnosti 37, te Almedina sa 21 poen i 10 skokova.

Sve igračice iz rostera KŽK Čelik dobile su priliku da naastupe u večerašnjem meču.

Nakon 11 kola košarkašice Čelika su na omjeru od sedam pobjeda i tri poraza.