Ubjedljiva gostujuća pobjeda košarkašica KK Jumper protiv Kozare

U utakmici 11. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper su bile, danas, 13.1.2024.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK Kozara u Bosanskoj Gradišci..

Utakmica je odigrana u SD „Arena“ Gradiška, pred oko 60 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe ŽKK Kozara i zeničke ekipe KK Jumper, zasluženu, veliku i ubjedljivu pobjedu su ostvarile košarkašice KK Jumper iz Zenice.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK KOZARA – KK JUMPER  33:77 (15:9), (6:23), (6:26), (6:19);

Sastav ekipe KK Jumper, poeni:

Emira Šehić (cap) 7, Amna Kahrić 2, Elma Feukić 13, Jelena Kapisoda 23, Aleksandra Begenešić 10, Lamija Bilić, Adna Omerdić 12, Sajra Huskanović 10, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić).

Najefikasnije kod KK Jumper Jelena Kapisoda sa 23, Elma Feukić 13 i Adna Omerdić 12 poena.

U redovima ŽKK Kozara najefikasnija je bila Katarina Pajić sa devet poena.

Tok utakmice

Početno vođstvo Jumpera od 0:2, ubrzo se promjenilo u vođstvo domaćih košarkašica od 7:3, a zatim je bilo 10:5, 13:7 do 15:9 za Kozaru na kraju prve četvrtine.

Drugu četvrtinu košarkašice Jumpera su odigrale odlično, krenule sa serijom od 0:6, pa serijom 4:19 za rezultat 19:28 i zatim serijom 6:23 za rezultat na poluvremenu od 21:32 za Jumper.

U trećoj četvrtini domaće košarkašice nisu postigle poene osam minuta, a to su iskoristile gošće iz Zenice i velikom serijom od 0:22 obezbjedile ubjedljiv trijumf prije kraja utakmice. Ova četvrtina je završila sa 6:26, pa je rezultat nakon tri četvrtine utakmice bio 27:58 za Jumper.

Posljednja četvrtina je nastavljena u istom ritmu, nadmoć Jumpera i u ovoj četvrtini, koju su dobili sa 6:19 za konačnih, ubjedljivih i zasluženih 33:77.(+44) za KK Jumper.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem susretu.

Jumper je sada na omjeru od osam pobjeda i tri poraza.

U narednom, 12.kolu košarkašice KK Jumper gostuju ekipi Lavovi iz Brčkog.