Ubjedljiva gostujuća pobjeda košarkašica Čelika, Kozara „zaleđena“ na minus 32

U utakmici 6. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom (BHT) bile su danas, 26.11.2023.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK Kozara Bosanska Gradiška.

Igrano u SD „Arena“ Gradiška u Bosanskoj Gradišci pred oko 50 gledalaca. Početak u 16,30 sati.

Zasluženu i ubjedljivu pobjedu u ovom meču, ostvarila je gostujuća ekipa Čelika BH Telecom.

Konačan rezultat i po četvrtinama:

ŽKK KOZARA – KŽK ČELIK BH TELECOM 41:73  (9:20), (19:14), (6:21), (7:18);

Sudije su bili Mia Dojčinović, Aleksandar Prvi Vuruna i Slaven Vavan, a delegat Zoran Mejić.

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni, najviše skokova:

Amna Isaković (cap) 12 p. +10 skokova, Sanja Radulović 2, Sara Heljić 20 poena + 16 skokova, Ajla Selimović 16, Zerina Kadić 16, Lamija Talić, Anida Čaušević 3, Emina Zukić, Merjem Halač 2, Džejla Šestić, Berina Mustafica 2. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Sara Heljić sa 20, Ajla Selimović i Zerina Kadić po 16 i Amna Isaković 10 poena

Kod Kozare najefikasnija bila je Jelena Tadić sa 16 poena.

Tok utakmice:

Prvu četvrtinu dobile su ubjedljivo gostujuće košarkašice zeničke ekipe KŽK Čelik 9:20. Samo u prve tri minute domaće košarkašice Kozare su uspjevale da održe rezultatsku ravnotežu, a od rezultata 4:4, gošće prave seriju od 0:8 za rezultat 4:12 i više, do kraja utakmice, nisu ugrožavale prednost Zeničanki.

Drugu četvrtinu dobile su domaće sa 19:14, to je jedina četvrtina koju su dobile, pa je na poluvremenu 28:34 za Čelik BHT. Treću četvrtinu su ubjedljivo dobile gošće sa 6:21, te je na kraju tri četvrtine utakmice plus 21, odnosno 34:55. U posljednjoj četvrtini je ponovo jednocifren broj poena domaće ekipe (7), a gošće su postigle 18 poena. Na kraju je završilo sa 32 poena prednosti ( 41:73) za zenički KŽK Čelik BH Telecom.

U ekipi Čelika sve košarkašice iz rostera su dobile šansu da nastupe u ovom meču, pa i mlade, 2009.godište, koje su iz generacije pionirskog prvaka BiH (Emina Zukić, Lamija Talić, Džejla Šestić, Merjem Halač).

Double-double učinak u ekipi Čelika imale su Sara Heljić sa 20 poena i 16 skokova, indeks korisnosti 32 i kapiten Amna Isaković sa 12 poena i 10 skokova, indeks korisnosti 20.

KŽK Čelik BH Telecom je sada na omjeru od pet pobjeda i jedan poraz, 11 bodova, drugo mjesto na tabeli.

U narednom 6.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi KK Jumper, u gradskom derbiju.