Sigurna pobjeda košarkašica KK Jumper u Areni nad tuzlanskim Jedinstvom

U utakmici 6. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper bile su danas, 25.11.2023.godine, domaćini ekipi ŽKK Jedinstvo iz Tuzle. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 15,30 sati, pred oko 200 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper i ŽKK Jedinstvo, sigurnu i zasluženu pobjedu su ostvarile domaće košarkašice KK Jumper.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KK JUMPER – ŽKK JEDINSTVO  71:58 (20:10), (20:12), (19:13), (12:23);

Službena lica na utakmici su bili: Glavni sudija Ernad KAROVIĆ, sudija 1 Ivan JURIĆ, sudija 2 Elvir MUJČIĆ, delegat Nadija PELJA.

Sastav ekipe KK Jumper, poeni:

Emira Šehić (cap) 2, Amna Kahrić 7, Elma Feukić 13, Aleksandra Begenišić 17, Ines Podojak 6, Hena Krehić 8, Lamija Bilić, Adna Omerdić 8, Jelena Kapisoda 10, Sajra Huskanović, Kanita Smajić. (Trener Eldar Durmić, pom. treneri Vedran Kulalić i Almir Omerčević).

Najefikasnije kod KK Jumper Aleksandra Bebenešić 17, Elma Feukić 13, Jelena Kapisoda 10 poena.

U redovima ŽKK Jedinstvo prvi strijelci su bile Chelsea Lindsay sa 20 i Ema Halimić sa 12 poena.

Pobjeda košarkašica KK Jumper, u većem dijelu susreta, nije dolazila u pitanje. Samo u prvih četiri minute susret je bio ravnopravan, a onda su domaće košarkašice do kraja prve četvrtine ostvarile prednost od 20:10. Druga četvrtina je ponovo na strani domaćih, završila je sa 20:12, pa je na poluvremenu 40:22 za Jumper.

I treću četvrtinu dobile su domaće sa 19:13, te je na kraju treće četvrtine 59:35 (+24). U posljednjoj četvrtini trener domaćih, Eldar Durmić, uvodi košarkašice sa manjom minutažom, što gošće koriste, dobile su posljednju četvrtinu sa 12:23 i bitno smanjile razliku, ali nisu ugrozile, ranije osiguranu pobjedu domaćih. Završilo je 71:58 za Jumper, sigurnih i zasluženih.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe, dobile su priliku da nastupe u današnjem meču

U narednom, 7.kolu košarkašice KK Jumper idu u „goste“ ekipi KŽK Čelik BH Telecom.