Tri pobjede KK Kengur, kadeti postigli 92 poena za poluvrijeme!

Tri pobjede KK Kengur, kadeti postigli 92 poena za poluvrijeme! – Danas je zvanično počela nova sezona Lige Mladih ZDK u košarci, a u prvom kolu ekipa Kengura je ugostila ekipe Maglaja i Tešnja.

Predpioniri i pioniri zeničke ekipe su bili domaćini KK Maglaj u dvorani OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ i zabilježili su dvije uvjerljive pobjede.

Pioniri su u veoma interesantnoj utakmici slavili rezultatom 55:35. Ekipa Maglaja je bolje otvorila susret i nakon prve četvrtine su imali prednost, ali Kengur do kraja utakmice preokreće rezultat i povećava razliku. Najefikasniji u pionirskoj selekciji su bili Dino Dizdarević sa 12 i Mateo Buhić sa 14 poena.

Predpionirska selekcija je pružila još jednu dobru partiju i nastavili su svoj niz bez poraza. Slavili su rezultatom 59:32, a najefikasniji su bili Danko Cvitanović sa 12 poena i Nedim Hasić sa 10 poena.

Ipak, kadetska utakmica između Kengura i kadeta Tešnja je nešto po čemu će se pamtiti današnji dan. Kadeti Kengura su priredili pravu poslasticu za sve ljubitelje košarke i odigrali vjerovatno najbolju utakmicu u historiji Lige Mladih ZDK. Već nakon prve četvrtine kadeti Kengura su imali prednost od 41:5, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 92:21! Ovim rezultatom kadeti Kengura su oborili rekorde svih košarkaških prvenstava u BiH, do sada najviše ubačenih poena za jedno poluvrijeme je bilo 80. Do kraja susreta Kengur je dizao prednost i u jednom momentu su imali +110. Utakmica je završila rezultatom 161:56. Najefikasniji u ekipi Kengura su bili Eldar Abazović sa 45 poena, Haris Halilović 42 poena, Matija Kokor 24 poena, dok je kapiten Valentin Vidović upisao 25 poena 20 skokova i 7 asistencija. Kod ekipe Tešnja istakao se Miloš Ilić sa 31 poenom. U narednom kolu ekipa Kengura gostuje u Tesliću.