Tijesan poraz košarkaša Čelika protiv Borca u Banjoj Luci

Arhiva

Tijesan poraz košarkaša Čelika protiv Borca u Banjoj Luci – U 9. kolu Lige 6 za prvaka BiH, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su na gostovanju kod KK Borac u Banjoj Luci. Utakmica je odigrana u SD Borik, Banja Luka, uz prisustvo publike. Pobjedu u ovom derbiju ostvarili su domaći košarkaši Borca. Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama:

KK Borac – OKK Čelik  68:65 (13:15), (20:19), (17:14), (18:17);  Sudije su bili Ademir Zurapović, Goran Stojančević i Seid Nožinović, a delegat je bio Dragan Ćazić.

Sastav ekipe Čelik, poeni:

Anes Podojak 3, Haris Ćurevac 6, Haris Delalić 14, Meris Bećirović 2, Milivoje Božović 22, Benjamin Bajramović, Armin Avdibegović (cap) 3, Srđan Gavrić 13, Ranko Križanović 2, Namik Varupa, Dino Merdanović. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);

U ekipi Čelika dvocifreni su bili Milivoje Božović sa 22, Haris Delalić 14 i Srđan Gavrić 13 poena.

Kod Borca najefikasniji su bili Nikola Tanasković 17, Đorđe Simeunović 13 i Davis Jonathan 11 poena.

Košarkaši Čelika doživjeli su i treći poraz od banjalučkog Borca u ovoj sezoni uz jednu pobjedu.

U prvom poluvremenu ravnopravna utakmica između domaćina Borca i zeničkog Čelika. Kroz prvu četvrtinu Čelik je više puta imao prednost, a domaći su imali samo tri puta vođstvo. Završilo je sa prednošću Čelika od 13:15. U drugoj četvrtini domaći su češće u vođstvu, koja ide i do plus sedam poena, 33:26. Od tog rezultata, u zadnje dvije minute, Čelik pravi seriju od 0:8 i prelazi u vođstvo na kraju prvog poluvremena, koje iznosi 33:34.

U nastavku utakmice stalno vođstvo Borca, Čelik je imao jedno vođstvo, 37:39, a bilježimo i nekoliko neriješenih rezultata. Treću četvrtinu dobili su domaći sa 17:14, te je na kraju tri četvrtine utakmice vođstvo Borca od 50:48.

Posljednju četvrtinu Čelik otvara serijom od 0:5 i prelazi u vođstvo od 50:53. Nažalost za Zeničane, to je bilo i posljednje vođstvo na utakmici. Domaći su ubrzo preokrenuli rezultat i stigli i do šest poena prednosti, 66:60, na dvije minute i 42 sekunde do kraja utakmice. Posljednji pokušaj Čelika bio je u narednim trenucima, gdje su prišli na poen zaostatka, 66:65. Do kraja utakmice gledamo nekoliko grešaka gostiju, a domaći postižu još dva poena iz slobodnih bacanja za konačnih 68:65. Dakle, veoma nesretan i nespretan poraz košarkaša Čelika. Nije pomoglo ni Čelikovih 12 trojki, a Milivoje Božović je postigao šest, naspram pet trojki domaćih košarkaša.

U sljedećem 10. kolu, posljednje kolo Lige 6,  košarkaši Čelika su domaćini ekipi Leotar iz Trebinja.

U dvije preostale utakmice 9.kola, koje su odigrane danas, Igokea- Spars 95:76 i Leotar – Široki 94:86.