Rukomet

Težak poraz Čelika u Derventi

rukomet-lopte1
Rukomet

Težak poraz Čelika u Derventi – 12. kolo Premijer liga BiH za rukometaše – DERVENTA – ČELIK 37:25 (16:12) – DERVENTA – Sportska dvorana. Gledalaca: 300. Sudije: Ivor Hrstić (Čapljina) i Dario Šimić (Mostar). Delegat: Arijana Vojić (Bihać). Sedmerci: Deventa 5 (3), Čelik 8 (6). Isključenja: Derventa 6, Čelik – minuta.

DERVENTA: Subotić, Živanić 2, Sibinčić 2, Đurđević, Lukić, Zemunović 6, Milinković, Drinić, Nikolić, Škrga, Stanković, Marčeta 4, Starčević, Goran Šarenac 9, Pekić 2, Vukašin Zekić 12. Trener: Zoran Dokić.

ČELIK: Polić, Hadžić 1, Mehić 1, Memić 2, Mujanović, Bajramović 2, Sirčo, Aldin Begagić 12, Birdahić 1, Ćosić, Begović 2, Duvnjak, Dervenčić 4. Trener: Senad Skopljak.

Sedmerci: Deventa 5 (3), Čelik 8 (6). Isključenja: Derventa 6, Čelik – minuta.

Nakon uspješnog europskog nastupa, rukometaše Čelika “otrijeznilo” prvenstveno gostovanje kod tradicionalno neugodne Dervente.

Izabranici trenera Zorana Dokića u 2. poluvremenu su slomili, do 30. minute “žilav” otpor oslabljenih Čelikovaca kojima je ovo bio čak sedmi prvenstveni poraz.

Prvi dio meča (16:12) protekao je u rezultatskoj prednosti Vukašina Zekića i saigrača. Tek u nastavku domaća ekipa zaigrala je znatno bolje, pa je bilo upitno samo s koliko golova razlike će slaviti novu pobjedu, do konačnih 37:25.

Kod Dervente najbolji Zekić i nekadašnji igrač Čelika Goran Šarenac, a kod “crveno – crnih” najbolji je bio Aldin Begagić koji je postigao čak 12 golova. (SportZDK)