Taekwondo klub Zenica: Irma Kulačić viceprvakinja Balkana

Taekwondo klub Zenica: Irma Kulačić viceprvakinja Balkana – 14. i 15. septembra u Bugarskoj održano je 21. Balkansko prvenstvo pod nazivom “Taekwondo Balkan Championship 2019”.
Na ovom prestižnom turniru učestvovali su najbolji takmičari iz raznih klubova balkanskog poluotoka.
Na turniru je prijavljeno oko 700 takmičara koji dolaze iz 76 različitih klubova te iz 12 balkanskih država.
Ispred našeg kluba u sklopu taekwondo reprezentacije Bosne i Hercegovine nastupile su 3 takmičarke : Ena Beganović, Amna Kulačić i Irma Kulačić.
⚠️🥋Naša takmičarka Irma Kulačić sa 2 pobjede i na žalost finalnom izgubljenom borbom sa jednim bodom razlike zasluženo osvojila srebrnu medalju te samim tim postala balkanska viceprvakinja svoje kategorije🥋 ⚠️
Amna Kulačić i Ena Beganović na žalost ovaj put bez plasmana. Izgubljene borbe od predstavnika Bugarske i Rumunije.
Bih reprezentaciju predstavljalo je 88 takmičara na čelu sa 10 trenera te predsjednikom taekwondo saveza i predsjednikom skupštine.
Takmičari su osvojili ukupno 32 medalje od toga 4 zlatne, 12 srebrenih i 16 bronzanih medalja.
U ekipnoj konkurenciji seniori su osvojili treće mjesto a u ukupnom plasmanu BiH reprezentacija je osvojila 4 mjesto.