Sjedeća odbojka: IOK Zavidovići – IOK Zenica

IOK Zavidovići - IOK Zenica

Derbi 3.kola Premijer lige BiH u sjedećoj odbojci IOK Zavidovići – IOK Zenica pripao domaćim odbojkašima. – 3:2

/ 26:24,27:25,22:25,18:25 i 15:11 /

SPORTSKA DVORANA U GOSTOVIĆIMA . GLEDALACA 30
IOK ZAVIDOVIĆI :IOK ZENICA 92 / 3:2 /

SASTAV IOK ZAVIDOVIĆI

BJELIĆ AMIR,VUKOVIĆ HASIB,BOŠNJAKOVIĆ MUJO,DELIĆ IBRAHIM,SINANOVIĆ BEHUDIN,BEČIĆ NERMIN,HUSIĆ KASIM,SAČIĆ ADEM,ZAHIROVIĆ VEHID,AHMIĆ SAMIR,BEĆIROVIĆ NISVET,BURIĆ NUSMIR
TRENERI.HUSANOVIĆ MERIS I HOROZOVIĆ ZIJAD

SASTAV IOK ZENICA 92

MAHMIĆ ZIKRET,DURMIŠEVIĆ ESAD,SAMJIĆ FADIL,EFENDIĆ SAMED,BAŠIĆ ELVIR,HADŽIĆ ALBIN,DELIBAŠIĆ IMAD,AJNADŽIĆ AVDO,SPAHIĆ NARIZ

SUDIJE/ BAŠIĆ MIRZA /LUKAVAC/ ŠEFKA NUHAN /MAGLAJ/
ZAPISNIČAR /BELMINA ČOLOMAN -ZAVIDOVIĆI/

Utakmica 3.kola premijer lige BiH u sjedećoj odbojci s’pravom je dobila epitet derbija.Domaćini su u prva dva seta tijesnim rezultatom u svoju korist priveli kraju setove od 26:24 i 27:25 da bi u nastavku gosti iz Zenice utakmicu učinili krajnje neizvjesnom kada svojim dugogodišnjim iskustvom igrači Zenice Dervišević i Mahmić hvataju priključak za smanjenje vodstva domaćina 22:25 i 18:25 za tay-brek

U završnici domaćini su krenuli furiozno kada su poveli čak 8:1 ,a završnica je bila formalnost za okončanje seta i novu pobjedu Zavidovićana protiv Zeničkih premijerligaških ekipa.

Sudijski par Bašić/Lukavac/ -Nuhan/Maglaj/ solidno su odradili povjereni posao djelioca pravde uz minimalne greške koje nisu bitno uticale na ishod utakmice.