Rukomet

SAOPĆENJE: Pobjedom nad RK Vitez RK Čelik dva kola prije kraja prvenstva jesenji šampion Prve lige FBiH

Pobjedom nad RK Vitez (40:27) RK Čelik je dva kola prije kraja prvenstva (ostale još utakmice sa RK Gračanica 2 i RK Sloboda 2 (van konkurencije) osvojio titulu jesenjeg šampiona.

Utakmica 10. kola Prve lige FBiH, RK Čelik – RK Vitez, igrana u gradskoj Areni Zenica, pred oko 100 posjetilaca. Rezultat: 40:27 (poluvrijeme 24:12) za RK Čelik. Sudije: Dautović i Đulović. Delegat: Stanislav Vujić. Isključenja: Čelik 10 minuta, Vitez 6 minuta. Sedmerci: Čelik 2 (0), Vitez 5 (4).

RK ČELIK: Mevludin Čehajić (17 odbrana, jedan sedmerac), Muaz Kusić (3), Danijel Jurić (4), Adnan Sumbuljević (4), Mirsad Čelenka, Faris Mrako (3), Talha Velagić (3), Ante Dragičević (9), Amar Kobilica (5), Tarik Kubat, Edin Gušić (7), Dženan Hodžić (7 odbrana), Mensur Hadžić, Eldar Zukić (1), Ahmet Kačamaković (1). Trener: Miki Filipović.

RK VITEZ: Mario Filipović (9), Mario Budimir (4), Velid Čelenka, Vedran Dražić, Petar Čerkez (8), Anto Mlakić (2), Marko Papić (4), Damir Isaković, Valentin Grujo. Trener: Emir Šehaganović.

Utakmica desetog kola Prve lige Federacije BiH, između domaćeg RK Čelik i ekipe RK Vitez biće zapamćena po tome što je RK Čelik pobjedom u ovoj utakmicu (40:27), dva kola prije kraja, izborio titulu jesenjeg šampiona Lige i istakao najozbiljniju kandidaturu za plasman u Premijer ligu BiH na proljeće naredne godine.

Istine radi, valja istaći da će RK Čelik igrati još dvije utakmice: sa RK Gračanica 2 i RK Sloboda 2 (Tuzla), ali te utakmice nemaju takmičarsku važnost, pošto se ti timovi takmiče van konkurencije.

Filipović dao šansu mladim igračima

RK Vitez je tokom čitave utakmice pružao otpor, ali nije mogao izboriti ništa više osim časnog poraza od 13 golova razlike. U početku utakmice tim Čelika je malo potcijenio tim komšijskog Viteza, koji je u svojim redovima imao nekoliko solidnih igrača, prije svega bivše Čelikovce Marija Filipovića i Marija Budimira (dodao još 4 gola), te Petra Čerkeza, koji je postigao 8 golova.

U drugom poluvremenu razlika u korist Čelika je mogla biti veća, ali je trener Čelika Miki Filipović opravdano dao šansu mladim igračima koji u dosadašnjem toku prvenstva nisu imali neku minutažu. Tako su Čelikovi juniori, petnaestogodišnjaci Eldar Zukić i Ahmet Kačamaković postigli po jedan zgoditak, a sedanaestogodišnji Mendur Hadžić je bio odličan u odbrani. Ante Dragičević u Čelikovim redovima je ponovo bio najbolji strijalac (sa 9 postignutih golova). Edin Gušić je dodao 7 golova, a Amar Kobilica 5. Danijel Jurić se, pored odbrambenih zadataka, ovog puta iskazao i kao stijelac (postigao 4 gola). Evo i fotografija sa utakmice:

Filipović: Borićemo se do kraja

Trener Čelika Miki Filopović je nakon utakmice sa RK Vitez izjavio:

– S ovom utakmicom smo praktično završili takmičarski jesenji dio prvenstva. Praktično smo jesenji prvaci. Imamo dosta toga da analiziramo, ali idemo dalje! Borićemo se do kraja, do Premijer lige BiH! – rekao je Filipović.

Čestitke Čeliku za uspjeh od velikog broja prijatelja

Odmah nakon utakmice RK Čelik je dobio veći broj čestitki za odličan uspjeh tima i osvajanje jesenje šampionske titule u Prvoj ligi Federacije BiH, prije svega od vjernih navijača, dobronamjernih bivših rukometaša RK Čelik i ljubitelja sporta uopšte iz Zenice i drugih gradova.

– Sretan sam zbog ove titule jesenjeg šampiona! Podmlađeni sastav RK Čelik, zajedno sa trenerom Filipovićem, je odradio sjajan posao: borbenošću, požrtvovanjem i zalaganjem, dajući svako pojedinačno, čak i više od svojih mogućnosti. Zasluženo su na terenu izvojevali titulu jesenjeg prvaka, na čemu im od srca čestam, i nadam se da ćemo na proljeće učiniti to isto, biti prvaci ove Lige i plasirati se u Premijer ligu BiH – izjavio je predsjednik Kluba Pane Škrbić.

SAOPĆENJE RK Čelik, Fotografije: Fahrudin Karić