Poraz ŽNK Čelik od beogradskog Rada

Poraz ŽNK Čelik od beogradskog Rada- ŽNK „Čelik“ – ŽFK „Rad“ Beograd 1:3. U međunarodnoj prijateljskoj utakmici odigranoj danas u Zenici između nogometašica ŽNK Čelik, člana Prve ženske lige FBiH, grupa Sjever i nogometašica ŽFK Rad iz Beograda,  osnovanog 2014.godine,  a pobjedu su zabilježile gostujuće nogometašice.

Rezultat: ŽNK Čelik – ŽFK Rad  1:3 (1:1);

Strijelci: 1:0 (Merima Gradinović u 3.), 1:1 (Jelena Milenković u 28.), 1:2 (Jelena Milenković u 57.), 1:3 (Marija Milošević u 85. minuti).

ŽNK Čelik: Arnela Šabanović, Safeta Kavaz, Adisa Vazda, Muamera Pezer,  Berina Kobilica, Lara Ganić, Marija Udovičić, Merima Šabić, Kanita Devoli, Merima Gradinović, Medina Tuka. Na klupi su bile: Berina Golub, Ilma Durmo, Merita Mehanović, Alma Krajnić, Emra Porča, Selma Alispahić i Naida Halilović. (Trener Džana Đordić);

ŽFK Rad: Sofija Miković, Sanja Savić, Aleksandra Arsić, Una Miljković, Milica Smiljković, Jovana Miletić, Jelena Polić, Nevena Mičić, Jelena Marković, Marija Miličević, Jelena Milenković. Na klupi su bile: Žana Arežina, Jelena Stanković, Marija Milošević, Suzana Tanasković, Katarina Kostić i jelena Jovanov. (Trener Dejan Paunkov, pomoćnik Srbislav Erdeljan);

Utakmica je odigrana na B terenu sa plastičnom podlogom na Kamberovića polju pred oko 30-ak gledalaca po oblačnom i prohladnom vremenu (+8*C).  Sudije su bili: Mirza Doglod, glavni, a pomoćnice A1 Emina Pašalić, A2 Ena Pašalić (svi iz Zenice);

Zaslužena pobjeda gošći iz Beograda, koje su daleko spremnije fizički, što se i pokazalo u drugom poluvremenu. Počelo je dobro po domaće ranim vođstvom u 3.minuti preko Merime Gradinović. Domaće su u prvom poluvremenu propustile još dvije, tri povoljne šanse.

Međutim, u 15.minuti povrijedila se golmanica Čelika, Arnela Šabanović, koju je veoma uspješno zamjenila Berina Kobilica, a u igru je ušla Alma Krajnić. U 20.minuti nova nevolja po trenericu Čelika Džanu Đordić, jer je zbog povrede igru napustila i Lara Ganić, a u finišu utakmice i Muamera Pezer, najborbenija Čelikova igračica, koja je završila i u bolnici. Gošće iz Beograda koriste ove Čelikove nevolje i izjednačavaju rezultat u 28.minuti na 1:1. U drugom poluvremenu gošće iz Beograda u potpunosti preuzimaju inicijativu i sa dva gola, u 57. i 85.minuti rješavaju utakmicu u svoju korist.

Kako nam reče predsjednica kluba ŽNK Čelik, Vahida Mujčinović, gošće iz Beograda su došle u Zenicu na njen poziv i oduševljene su prijemom u Zenici, boravkom na Smetovima, obilaskom grada i stadiona Bilino polje. Zamoljeni smo od predsjednice Mujčinović da spomenemo i sponzore-donatore, koji su pomogli oko prijema gošći iz Beograda, a to su: Izviđački dom na Smetovima, gdje su gošće bile smještene, zatim pekara Lindapek, pekara Mido, mesnica Tandem, Izgradnja-Arel sa direktorom Suadom Kaknjom.

Sretan put želimo gostima iz Beograda, a povrijeđenim igračicama što brži oporavak i povratak u ekipu.

Na oficijelnoj FB stranici ŽFK Rad pronašli smo vijest o gostovanju ekipe Rada u Zenici:

ВЕСТИ: ЖФК РАД Београд – ГРАЂЕВИНАРКЕ ПРВИ ПУТ НА МЕЂУНАРОДНОЈ СЦЕНИ

На позив председнице Вахиде Мујчиновић ЖФК Челик, женски фудбалски Рад путује у Зеницу на пријатељску утамицу са фудбалеркама Челика. Меч је заказан за суботу од 15:30 часова у СЦ Камберовић поље.

Биће ово уједно и последња контролна утакмица Грађевинарки пред наставак пролећног дела првенства где ће небеско плаве фудбалерке на свом терену 3.априла дочекати екипу Радничког из Зрењанина.

Стручни штаб и играчице не одустају од борбе за прво место с обзиром да Рад заузима трећу позицију уз три бода заостатка за првопласираном и другопласираном екипом.