Poraz košarkašica Čelika u Banovićima

Poraz košarkašica Čelika u Banovićima- U utakmici iz 20. kola bh. košarkaške lige (sedmo kolo drugog dijela prvenstva) za sezonu 2020/2021, košarkašice KŽK Čelik, danas 18.februara 2021.godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK RMU Banovići. Utakmica je odigrana ranije na traženje ekipe iz Banovića, a inače ovog vikenda na rasporedu su utakmice 19.kola bh. lige. U 19. kolu KŽK Čelik je slobodan.

Igralo se u SD u Banovićima bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu (COVID-19).

Pobjedu u ovom meču ostvarila je favorizovana ekipa domaćih, aktuelne bh. šampionke, RMU Banovići.

Rezultat: ŽKK RMU Banovići – KŽK Čelik 76:58 (24:19), (20:14), (15:17), (17:08);

Sudije su bili Seid Nožinović, Faruk Ališehović i Nermin Kasumović, a delegat Jadran Lasetović.

Sastav ekipe KŽK Čelik, postignuti poeni:

Sajra Ćaić 6, Nedžla Kovačević (cap) 19, Ajla Selimović 27,  Ivana Branzovski 4, Sedina Halimić 2, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Merjem Sinanović, Emana Pašalić, Almedina Ahmić;  (Trener Aida Kalušić, pom trener Nedim Šišić).

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 27 i  kapiten Nedžla Kovačević 19 poena.

Kod RMU Banovići najefikasnije Lačić sa 18, Thomson 14, Zeljković 11, Prokić i Ikanović po 10 poena.

Domaće otvaraju utakmicu serijom od 11:2, a zatim serija Zeničanki od 0:9 za neriješen rezultat 11:11.

Slijedi serija domaćih od 13:0 za rezultat 24:11 i ponovo uzvračaju Zeničanke serijom od 0:8 za rezultat prve četvrtine od 24:19.

U drugoj četvrtini su viđene samo dvije serije. Počele su domaće velikom serijom od 20:0 za rezultat 44:19, a uzvratio je Čelik serijom od 0:14 i rezultat na poluvremenu je 44:33.

Kroz zadnju četvrtinu ekipe se smjenjuju u vođstvu, polovinom četvrtine Čelik prilazi na pet poena zaostatka (50:45), a do kraja treće četvrtine je 59:50. Treću četvrtinu dobio je Čelik sa 15:17.

U zadnjoj četvrtini domaće pojačavaju tempo, imaju prednost i 20 poena (76:56), a konačan rezultat utakmice je  plus 18 za aktuelne šampionke iz Banovića, 76:58.

KŽK Čelik je sada na omjeru od 12 pobjeda i šest poraza, a bile su slobodne u 6.kolu.

U narednom 19.kolu (šesto kolo drugog dijela sezone) košarkašice Čelika su slobodne.