Poraz košarkašica KŽK Čelik od ŽKK Orlovi u Banjoj Luci

Poraz košarkašica KŽK Čelik od ŽKK Orlovi u Banjoj Luci – Uokviru trećeg kola bh. košarkaške lige za žene, sezona 2019/2020, košarkašice Čelika gostovale su kod ekipe KK Orlovi u Banjaluci. Utakmica je odigrana u SD Obilićevo pred oko 100 gledalaca.

Pobjedu su ostvarile domaće košarkašice ŽKK Orlovi.

Rezultat: ŽKK Orlovi – KŽK Čelik  71:64 (13:16), (19:19), (26:12), (13:17);

Sastav ekipe KŽK Čelik i postignuti poeni:

Anida Ćorović (cap) 19, Nedžla Kovačević 12, Amina Ćehajić 11, Sedina Halimić 8 p.+15 skokova, Ajla Selimović 10, Amila Husejnović, Emana Pašalić, Ajša Mulić 2, Merjem Sinanović 2, Džejlana Indžić. (Trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Anida Ćorović (cap) sa 19 poena, Nedžla Kovačević 12, Amina Ćehajić 11, Ajla Selimović 10 poena.

Kod Orlova prvi strijelci Tamara Rajić 25 p.+ 15 skokova, Jelena Nikpaljević 20, Aleksandra Begenešić 10.

U sastav Čelika vratila se nakon povrede Nedžla Kovačević, koja puno znači za KŽK Čelik.

Kroz prvu dionicu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a u zadnjim minutama 1.dionice Zeničanke idu na +3 poena za kraj dionice (13:16). U cijeloj drugoj dionici u vođstvu su košarkašice Čelika, a bilo je i +9 poena (24:33). Do poluvremena domaće su se konsolidovale i smanjile do poluvremena na istu razliku iz prve dionice (32:35), što znači da je druga dionica završena neriješeno 19:19. U prvom poluvremenu ističemo 11 skokova Sedine Halimić iz Čelika i šest postignutih poena, te kapitena Anidu Ćorović sa 10 poena.

Treću dionicu odlično su odigrale domaće košarkašice, koje su kroz cijelu dionicu povećavale prednost i serijom od 9:0 do +13 poena (54:41). Na kraju treće dionice je 58:47, a ova 3.dionica 26:12 za Orlove i utakmica je bila „prelomljena“ u korist Orlova.

Zadnju dionicu dobile su Zeničanke sa 13:17 i samo ublažile poraz, a završilo je 71:64 za Orlove.

Inače, mlade košarkašice Čelika ostvarile su pobjedu u prvom kolu nad Jedinstvom Dženex (73:62), u 2.kolu doživjele su poraz na svom parketu od ekipe Brčanka (59:72) i sada u trećem kolu poraz od favorizovane ekipe ŽKK Orlovi u Banjaluci (71:64).