FOTO: Poraz košarkaša Čelika u derbiju – Košarkaši Čelika, uokviru trećeg kola A1 Lige KSBiH bili su domaćini ekipi KK Igman Burch University (Igman BU) sa Ilidže-Sarajevo. Utakmica je odigrana na centralnom terenu gradske Arene „Husejin Smajlović“ u Zenici pred oko 400 gledalaca. Pobjedu u ovom derbiju zabilježili su gostujući košarkaši Igman Burcha.

Rezultat: OKK Čelik – KK Igman Burch University 65:77  (24:22), (12:15), (11:16), (18:24);

Sastav OKK Čelik i postignuti poeni:

Taylor 10, B.Bajramović 6, Avdibegović (cap) 10, Keso 8, Podojak 9, Križanović 4, Britvar 8, Varupa 8 p. +12 skokova, Halilović, Fajković, Škaljo 2, Hodžić. (Šef struke Armel Mujaković, pom. trener Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Taylor James i Armin Avdibegović po 10 poena.

Najviše koševa za Igman postigli su: Enis Bektić 17, Elmin Džafić 16, Asim Ahmedić 9 poena +17 skokova.

Tok utakmice:

U zeničkoj ljepotici, gradskoj Areni „Husejin Smajlović“, večeras smo gledali zanimljivu košarkašku predstavu, koji su odigrali košarkaši domaćeg Čelika i Igmana Burch University sa Ilidže-Sarajevo.

Košarkaši Čelika su u ovaj duel ušli nakon velike pobjede protiv Bosne u Sarajevu, pa su očekivali da će večeras upisati prvi domaći trijumf u ovoj sezoni i potvrditi onu pobjedu iz Sarajeva.

Međutim, boljom igrom u drugom poluvremenu, pobjedu je ostvarila ekipa Igman Burcha sa 65:77.

Kroz prvu dionicu ekipe se nekoliko puta smjenjuju u vođstvo, a veći period dionice domaći su imali vođstvo, a dionica je završila 24:22 za Čelik.

Na početku druge dionice gosti postižu rezultat 2:15, a domaći nisu postigli koš oko sedam minuta. U zadnje dvije minute domaći su nešto bolji i rezultat na poluvremenu je samo jedan poen prednosti za goste, 36:37.

U trećoj dionici gosti idu i do +10 poena (43:53), ali domaći smanjuju na kraju treće dionice na 47:53.

Kroz zadnju dionicu Zeničani su pokušavali da preokrenu rezultat, međutim danas nisu imali mnogo raspoloženih igrača, nije ih išao šut, dok su gosti s druge strane sve pogađali. U zadnjih nekoliko minuta utakmice gosti imaju prednost od 10 do maksimalnih 16 poena (61:77), a završilo je 65:77 za goste sa Ilidže.

U narednom 4.kolu Čelik ide u goste ekipi Konjica.