Poraz košarkašica KK Jumper od ekipe Lavovi u prvoj utakmici polufinala play offa

U prvoj utakmici polufinala play offa za prvaka Bosne i Hercegovine u košarci za žene, košarkašice

KK Jumper Taurus su bile, sinoć, 24.4.2024.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK Lavovi u Brčkom.

Utakmica je odigrana od 20 sati u SD Tehničke škole Brčko pred oko 100 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe ŽKK Lavovi i zeničke ekipe KK Jumper Taurus, pobjedu je ostvarila domaća  ekipa Lavovi.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK LAVOVI – KK JUMPER  TAURUS 67:46  (20:13), (7:12), (27:11), (13:10);

Sastav ekipe KK Jumper Taurus, poeni:

Emira Šehić (cap) 8, Amna Kahrić 15, Elma Feukić 5, Almedina Ahmić 5, Jelena Kapisoda 3, Kanita Smajić 4, Lamija Bilić 2, Adna Omerdić, Sajra Huskanović 2, Ines Podojak 2, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pom. trener Vedran Kulalić).

Najviše poena za KK Jumper postigle Amna Kahrić 15 i Emira Šehić 8 poena.

U redovima KK Lavovi najefikasnije Aquehil Estefani 21, Iva Karišik 16 i Valentina Došić 13 poena.

Tok utakmice

Prvu četvrtinu su dobile domaće košarkašice Lavova sa 20:13 nakon vođstva kroz cijelu četvrtinu.

Gostujuće košarkašice Jumpera su dobile drugu četvrtinu sa 7:12 u jednoj tvrdoj četvtini, pa je na poluvremenu samo dva poena prednosti za domaće, 27:25.

Treću četvrtinu domaće otvaraju serijom od 9:0 i rezultat je 36:25, a treću četvrtinu dobijaju Lavovi sa 27:11.  Rezultat na kraju tri četvrtine utakmice je 54:36 i utakmica je bila „prelomljena“.

U posljednjoj četvrtini domaće su samo održavale stečeno vođstvo, pa ga čak i povečale za 3 poena za konačnih 67:46 za Lavove.

Vidjeli smo veliku nepreciznost u ekipi Jumpera, samo 28%  u ukupnom šutu, a domaće su imale 42%.

Ukupan indeks korisnisti ekipa je 83 / 34 za Lavove.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču.

Druga utakmica polufinala play offa za prvaka igrat će se u Zenici.

Polufinalna serija igra se na dvije dobijene utakmice, prednost domaćeg terena u eventualnoj majstorici ima ekipa Lavovi, dok je finale planirano na tri dobijene utakmice.