Poraz košarkašica Čelika od Orlova u Banjoj Luci u prvoj utakmici polufinala play offa

U prvoj utakmici polufinala play offa za prvaka Bosne i Hercegovine u košarci za žene, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom, večeras 24.4. 2024. godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Orlovi u Banjoj Luci, osvajaču prvog mjesta u ligaškom dijelu takmičenja, bez poraza i aktuelnim bh prvakinjama. Igralo se u SD Obilićevo od 19 sati, pred oko 50 gledalaca.

Zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća, favorizovana ekipa Orlovi.

REZULTAT:

ŽKK Orlovi – KŽK Čelik BH Telecom  95:63 (29:9), (22:19), (27:13), (17:22);

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni:

Amna Isaković (cap) 4, Sanja Radulović 4, Marina Ristić 6, Ajla Selimović 17, Berina Mustafica 20, Ema Mačkić 5, Lamija Talić 4, Merjem Halač, Emina Zukić, Džejla Šestić, Zerina Kadić 3. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Berina Mustafica sa 20 i Ajla Selimović 17 poena;

Njaefikasnije kod Orlova Aleksandra Mužević i Hana Predojević po 21 i Safiyyah B Lee 15 poena.

Krenulo je sa početnim vođstvom Čelika i poenima Ajle Selimović za 0:2. Slijedi serija domaćih od 12:0 i rezultat je 12:2. Do kraja četvrtine domaće košarkašice su se zaustavile na 29 poena, dok je Čelik postigao ukupno 9 poena do kraja prve četvrtine.

Druga četvrtina je bila rezultatski izjednačena, 22:19, pa je na poluvremenu 51:28 za Orlove.

Treću četvrtinu ponovo ubjedljivo dobijaju domaće sa 27:13, te je na kraju treće četvrtine rezultat 78:41.

U posljednjoj četvrtini Čelik je smanjio veliko vođstvo domaćih, dobivši posljednju četvtinu sa 17:22, za konačnih i zasluženih, plus 32 poena za Orlove (95:63).

Ovom pobjedom ekipa Orlova nastavlja pobjednički niz, a druga utakmica play offa igrat će se u Zenici.

Polufinalna serija igra se na dvije dobijene utakmice, prednost domaćeg terena u eventualnoj majstorici ima ekipa Orlovi, dok je finale planirano na tri dobijene utakmice.